Samas leidub ka neid, kes vahetavad mähet liiga tihti. «Ka siin tasub meeles pidada, et mähkmel on tootja poolt ette nähtud imavuse piir ja oleks mõistlik see ära kasutada - nii kulub mähkmetele ka mõnevõrra vähem raha,» märgib Tiido.
Viga 4: kasutatakse liiga suurt mähet
«Samuti on üheks levinuimaks veaks see, et soetatakse vajalikust suurema imavusega mähe, arvates, et see peab kauem vastu ning seda ei pea nii tihti vahetama. Tegelikult on aga suur mähe kandjale ebamugav,» selgitab Tiido. Seda tasub arvestada ka lähedaste hooldajatel, kes vahetavad mähet sageli pigem hommikul ja õhtul,» selgitab Tiido, et mugavam ja ka rahaliselt mõistlikum on soetada ikkagi õiges suuruses mähe.
Tiido lisab, et liiga suure mähkme kasutamine pikaajalisel eesmärgil, aga ka harv mähkmete vahetamine või mitme mähkme kasutamine korraga, tekitavad intiimpiirkonna nahale suurema koormuse, häirivad õhuvahetust ja tekitavad suuremat niiskust. Kokkuvõttes võib selline pidev seisund tekitada pidamatusprobleemiga kaasneva nahaärrituse, mistõttu tuleks naha seisundit kindlasti jälgida ja õigeid abivahendeid kasutada.
Viga 5: kardetakse proovida teistsuguseid mudeleid
«Eks me kõik ole oma harjumuste ohvrid ning iga uus asi tundub esialgu võõras. Nii näeme ka Invaru esindustes, kuidas meie külastajad soetavad aastaid samu mudeleid, kuigi turule on tulnud samas hinnaklassis mõned palju mugavamad mudelid ja mõnikord on ka abivajaja seisund muutunud, mis tingib vajaduse teistmoodi mähkme järele,» räägib Tiido. «Paljud ehk veel ei tea, aga tegelikult saab mähkmeid ka ühekaupa osta - näiteks selleks, et proovida, milline mudel kõige paremini sobib. Ja alles pärast sobiva leidmist saab soovi korral suurema paki soetada.»
Tiido julgustab abivajajaid ja nende lähedasi küsimuste korral kindlasti spetsialistide poole pöörduma, kas näiteks konkreetset mähet, selle õiget kasutust, naha hooldamist või muid abivahendeid puudutavate küsimuste korral. «Oluline erinevus mähkmete kasutamisel on kasvõi see, kas mähet või sidet kasutab aktiivne inimene või voodihaige ning kas tegu on nõrga või tugeva pidamatusprobleemiga. Juhul kui mähet tuleb soetama abivajaja lähedane, tasuks kindlasti teha eelnevalt selgeks mähkmete kasutaja puusaümbermõõt kõige laiemast kohast,» soovitab Tiido ning paneb südamele, et abivajajad arutaksid pidamatusprobleemi teemat ka oma perearsti vastuvõtul.