Hooldustöötajad ja lapsehoidjad saavad kõrgkoolis töökohapõhist õpet

Sten Torpan
, Toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Esimese töökohapõhise õppe avamine Viljandimaal Jämejala külas 2016. aastal.
Esimese töökohapõhise õppe avamine Viljandimaal Jämejala külas 2016. aastal. Foto: Marko Saarm / Sakala

Teisipäeval kell 13 toimub Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis hooldustöötaja töökohapõhist kutseõpet alustavate hooldustöötajate ning lapsehoidjate pidulik avaaktus.

Õppima hakkavad 20 hooldustöötajat ning 21 lapsehoidjat. Töökohapõhise tasemeõppe tellimist tingib vajadus kutseoskustega töötajate järele.

Hooldustöötaja õppekava töökohapõhises õppes alustavad kõrgkoolis SA Ida-Tallinna Keskhaigla, SA Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Iru Hooldekodu hooldustöötajad, lapsehoidja õppekava töökohapõhises õppes aga lapsehoidjad Rannamõisa, Võsukese ja Aegviidu Lasteaedadest ning Keila Alushariduse OÜ-st.

«Kuigi Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on töökohapõhist õpet pakkunud juba kaheksa aastat, on hea meel tõdeda, et ikka veel on asutusi, kes avastavad töökohapõhise õppe eelised ning on valmis oma töötajad õppima saatma. Sellel aastal alustavad meie majas esimest korda õpet Lääne-Tallinna Keskhaigla töötajad,» ütles kõrgkooli kutseõppe osakonna juhataja Piret Tamme.

Hooldustöötaja õppekava nominaalne õppeaeg on kaks aastat, lapsehoidja õppekava nominaalne õppeaeg üks aasta. Õppekava läbimisel väljastatakse lõpetajatele lõputunnistus ning kutseeksami edukal sooritamisel ka vastavalt hooldustöötaja või lapsehoidja kutse tase 4.

Töökohapõhist õpet rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi meetme «Õppe seostamine tööturu vajadustega» tegevuste «Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses sh õpetaja koolituse koolipraktika» ja «Kutsehariduse maine tõstmine, õpipoisiõppe laiendamine» raames.

Järgmine koolipõhise õppe vastuvõtt Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli hooldustöötaja õppekavale eestikeelsesse õppesse Tallinnas ja osaliselt venekeelsesse õppesse Kohtla-Järvel ning lapsehoidja õppekavale eestikeelsesse õppesse Tallinnas algab 9. juulil 2018. Sisseastumistingimused ja vastuvõtu ajakava leiab kõrgkooli kodulehelt

Tagasi üles