Raamatukogupidaja Georgia Grainger tegi avastuse siis, kui üks tema vanemas eas kunde tuli küsimusega tema juurde, et kahel raamatul, mida viimane soovis koju kaasa võtta, on vastav märge tehtud. Koheselt kerkis aktiivse kujutlusvõimega raamatukoguhoidjal küsimus, et miks küll peaks keegi sääraseid märkeid tegema ning kuidas peaks neid tõlgendama. Kas on tegemist salaorganite kodeeritud suhtlusega või mõne sariroimari hämarate tegude kummastavate jälgedega?
Oma looga pöördus ta sotsiaalmeediasse, ning Twitteri kaudu lugu jutustades selgus nii mõndagi. Tegemist on üllatavalt vana peidetud traditsiooniga, millest on teadlikud vaid üksikud raamatukoguhoidjad ning ka kombe kohaselt käituvad lugejad. Grainger, kes leidis veel mitmeid seitsmenda lehe märgisega raamatuid oma töökohast, avastas, et enamasti on tegemist romantiliste lugudega mis leiavad aset Teise maailmasõja aegses Suurbritannias. Ilmselt on raamatute märgistajal kaunis spetsiifiline maitse ning Graingeri hinnangul peab tegemist olema vanemas eas lugejaga.
Tuleb välja, et Charlestoni raamatukogu ajaloolise armastuslugude sektsioon pole ainuke omalaadne maailmas. Mitmed raamatukoguhoidjad rääkisid Graingerile, et ka nende raamatukogudest leiab sarnaseid märkmeid, nagu näiteks täht F raamatu viimasel leheküljel. Vastus küsimusele, miks keegi peaks raamatuid sääraselt märkima, peitub lugejate mälus.