Viimsi mõisa pargis toimub Vabadussõja lahingu taaslavastus

Sten Torpan
, Toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kuupäev teadmata.
Soomusrong nr.3 suurtükiplatvorm "Onu Tom" võitluse ajal landesveeriga. Pilt on illustreeriv.
Kuupäev teadmata. Soomusrong nr.3 suurtükiplatvorm "Onu Tom" võitluse ajal landesveeriga. Pilt on illustreeriv. Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Eesti Sõjamuuseum ja Saaremaa Sõjavara Selts korraldavad vabariigi aastapäeval Viimsis Vabadussõja-teemalise lahingu taaslavastuse «Lõuna wäerind 1919», teatas Kaitseministeeriumi pressiteenistus.

Taaslavastuse aineseks on 1919. aasta kevadtalvel Pankjavitsa mõisa lähedal toimunud lahing. Lavastatud lahingus osaleb üle 100 taaskehastaja erinevatest sõjaajaloo klubidest Eestist ja välismaalt. Relvastuseks on vintpüssid ning kuuli- ja pommipildujad Eesti sõjamuuseumi kogust, pauku tehakse ka 76-millimeetrisest välikahurist.

Lahingu juhi Margus Sinimetsa sõnul püütakse pealtvaatajateni tuua võimalikult reaalne sõjaolukord. «Seejuures pole vähetähtis ka sõjameeste ajastutruu riietus ja varustus kuni pisiasjadeni, nagu rihmad ja rakmed,» sõnas Sinimets.

Lahingu toimumispaigaks on Eesti Sõjamuuseumi ehk Viimsi mõisa härrastemaja taha jääv ala. Lahingu eel ja järel saab sõjamuuseumi ees tutvuda Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonna relvastuse ja varustusega. Eesti Sõjamuuseumi vormi- ja relvanäitusel on võimalik tutvuda Vabadussõja-aegsete vormide ja relvadega.

Vabariigi 100. aastapäeva puhul taaslavastatav lahing algab Sõjamuuseumi juures Viimsi mõisa pargis 24. veebruaril kell 14.

Näidislahing kestab umbes 45 minutit.

Üritus ja sõjamuuseumi külastus on pealtvaatajatele tasuta.

Tagasi üles