100+ klubi: sajandivanune Antonina töötas üle 50 aasta sanitarina

100-aastane Antonina Vimba

FOTO: Võru linnavalitsus

Neljapäeval tähistas Võru linna elanik Antonina Vimba oma 100. sünnipäeva. Vanaprouat käis kõrge ea puhul õnnitlemas ka Võru linnapea Anti Allas.

1918. aastal sündinud Antonina on terve oma elu elanud Võrus. 1939. aastal tuli tal valida, kas jääda Eestisse või minna Saksamaale, kuhu teda kutsus kunagise Võru linnapea Johann Freimanni proua, kelle juures Antonina kolm aastat teenijanna oli. Antonina otsustas jääda Võrru, kuna teed olid ristunud tulevase abikaasaga. Samal aastal alustas Antonina tööd Võru haiglas kirurgia osakonnas sanitarina, kus ta töötas üle 50 aasta.

Olgugi et Antonina liikumine on vilets ja nägemine kehv, on ta väga positiivne ja vitaalne. «Ma olen nii vana, aga ma ei saa aru, et ma nii vana oleksin,» ütles Antonina, vahetult pärast seda, kui oli ülesvõetud lauluviisi lõpetanud.

Nii pika ea saladuseks ütles naine, et rõõmsalt peab elama ja tuleb teha tööd, mis meeldib. Antonina on üles kasvatanud ühe tütre, tal on kaks lapselast ja kolm lapselapselast.

Küsimusele, mida vanaproua Eesti rahvale juubeliaastal soovib, vastas ta: «Soovin, et Eesti Vabariik jääks ikka Eesti Vabariigiks. Ja tööd peab tegema.»

Tagasi üles
Back