Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Salme teater pidas juubelit ja mõttekoda

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Stseen galaetenduselt | FOTO: Salme Teater

Laupäeval tähistas Eesti vanimaks harrastusteatriks peetav Salme Teater oma 70. sünnipäeva.

Salme Kultuurikeskusesse oli 9. septembril kokku tulnud umbes 170 Salme Teatri ja omaaegse Tombi-nimelise rahvateatri vilistlast ning kutselisi näitlejaid ja harrastajaid üle riigi. Koostöös Eesti Harrastusteatrite Liiduga korraldas Salme Teater sünnipäeva puhul mõttekoja «Kuhu lähed, harrastusteater?».

Mõtteid ja tulevikuvisioone teatriharrastusest arutleti teemadel «Harrastusteater kui repertuaariteater», «Teater kui eluviis» ja «Harrastusteater aastal 2050».

«Teatritegemise kõige olulisem põhjus on kuulumine kogukonda, kus saad olla sina ise – koos teistega, kellega moodustad MEIE,» ütles mõttekoja ühe paneeli juht, endine salmekas, näitleja ja kirjanik Jim Ashilevi.

Sisukale mõttekojale järgnes lõbus sünnipäevagala «Harrastusteatri 70 varjundit», Singer Vingeri kontsert ning karaokeöö. Tähtpäeval esitles teater ka piiratud tiraažis juubeliraamatut «Salme Teater – 70 aastat rahvakultuurimissiooni».

Salme Teatrist on oma lavaristsed saanud mitmed nimekad kultuuritegelased: Kärt Tomingas, Anne Reemann, Merle Jääger, Liina Tennosaar, Kristo Viiding, Jim Ashilevi, Mart Koldits, Tõnu Lensment, Marilyn Jurman, Indrek Ojari, Lembit Ulfsak, Kalju Komissarov, Viiu Härm ja paljud teised.

Tagasi üles