R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Salme teater pidas juubelit ja mõttekoda

Sten Torpan
, Toimetaja
Salme teater pidas juubelit ja mõttekoda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Stseen galaetenduselt
Stseen galaetenduselt Foto: Salme Teater

Laupäeval tähistas Eesti vanimaks harrastusteatriks peetav Salme Teater oma 70. sünnipäeva. 

Salme Kultuurikeskusesse oli 9. septembril kokku tulnud umbes 170 Salme Teatri ja omaaegse Tombi-nimelise rahvateatri vilistlast ning kutselisi näitlejaid ja harrastajaid üle riigi. Koostöös Eesti Harrastusteatrite Liiduga korraldas Salme Teater sünnipäeva puhul mõttekoja «Kuhu lähed, harrastusteater?».

Mõtteid ja tulevikuvisioone teatriharrastusest arutleti teemadel «Harrastusteater kui repertuaariteater», «Teater kui eluviis» ja «Harrastusteater aastal 2050».

«Teatritegemise kõige olulisem põhjus on kuulumine kogukonda, kus saad olla sina ise – koos teistega, kellega moodustad MEIE,» ütles mõttekoja ühe paneeli juht, endine salmekas, näitleja ja kirjanik Jim Ashilevi.

Sisukale mõttekojale järgnes lõbus sünnipäevagala «Harrastusteatri 70 varjundit», Singer Vingeri kontsert ning karaokeöö. Tähtpäeval esitles teater ka piiratud tiraažis juubeliraamatut «Salme Teater – 70 aastat rahvakultuurimissiooni».

Salme Teatrist on oma lavaristsed saanud mitmed nimekad kultuuritegelased: Kärt Tomingas, Anne Reemann, Merle Jääger, Liina Tennosaar, Kristo Viiding, Jim Ashilevi, Mart Koldits, Tõnu Lensment, Marilyn Jurman, Indrek Ojari, Lembit Ulfsak, Kalju Komissarov, Viiu Härm ja paljud teised.

Märksõnad
Tagasi üles