R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Andmekaitse: videosilla abil apteegiteenus ei ole seadusega vastuolus

BNS
Andmekaitse: videosilla abil apteegiteenus ei ole seadusega vastuolus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Andmekaitse inspektsiooni hinnangul ei ole videosilla vahendusel apteegiteenuse osutamine vastuolus isikuandmete kaitse seadusega.

Kuigi ravimiameti hinnangul ei või videosilla kaudu apteegiteenust osutada, sest see võib olla vastuolus andmekaitsenõuetega, siis andmekaitseinspektsioon sellega ei nõustu. Inspektsioon märgib kirjas ametile, et selles kontekstis ei ole andmekaitsega probleeme.

Inspektsiooni hinnangul on kõik teenindajad kohustatud hoidma saladuses neile tööülesannete käigus teatavaks saanud isikuandmeid. Seega võivad äriühingud kui isikuandmete töötlejad sätestada lepinguga sisemise isikuandmete töötlemise korra ja viisi ning ka töötajate ülesannete ja õiguste ning kohustuste hulga.

Augustis peatas ravimiamet apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamise, mistõttu sulges Apotheka kaubamärki kasutav Terve Pere Apteek juuni algusest videosilda kasutanud Kavastu ja Luunja apteegi. Ettevõte plaanis ravimiameti otsuse kohtus vaidlustada.

Terve Pere Apteek töötas välja lahenduse, kus apteeker nõustab patsienti videosilla abil. Kõik väljastatavad ravimid kontrollis üle erialatöötaja ja apteekrit abistas apteegis vastava koolituse saanud klienditeenindaja.

Ravimiameti hinnangul ei ole aga videonõustamine aktsepteeritav, kui puudub farmatseudi kohalolu. Ravimiseadus sätestab, et apteegiteenust võivad apteegis ja apteegi struktuuriüksuses osutada ainult terviseametis registreeritud proviisor ja farmatseut.

Terve Pere Apteek kuulub investeerimisfirmale UP Invest, millele kuulub muuhulgas ka uudisteagentuur BNS.

Märksõnad
Tagasi üles