Parimateks õhupuhastajateks on hinnatud kuldviljakpalm, harilik luuderohi, nefroleep (toasõnajalg) ja tõlvlehik.
Kuldviljakpalm (Chrysalidocarpus lutescens) kuulub väiksemakasvuliste palmide hulka, mida on toas mugav kasvatada. Ta kasvab aasta ringi tavapärasel toatemperatuuril. Kasta tuleb seda taime korrapäraselt, kuna ta vajab suhteliselt palju vett ja niisket mulda. (Hansaplant)
Luuderohi (Hedera helix) on toataimena tuntud pigem taunitud liigina. Seda taime kirjeldatakse kui allergeenide peatajat. Katse näitas, et kui ruumi toodi luuderohi ja 6 tunni möödudes mõõdeti õhuslenduvaid allergeene, siis nende hulk oli vähenenud lausa 60%. Pigem eelistab luuderohi jahedamat temperatuuri (talvel 10°) ja mõõdukat õhuniiskust. NB! Kuna taim on mürgine, ei tule selle suukaudne kasutamine mingil juhul kõne alla. (Hansaplant)
Nefroleep (Nephrolepis exaltata) on kõige tavapärasem toasõnajalg. Taim on tänuväärne oma muljetavaldavalt lopsaka rohelise lehestiku poolest, millega muudab ka suuremad ruumid elavaks. Lisaks puhastab ta suurepäraselt toaõhku ning on seetõttu hea kaaslane talvises kodus. Talle passib soe, valge ja pisut kõrgema õhuniiskusega kasvukoht. Hoiduda tuleks otsesest päikesest. Nooremaid taimi istutatakse ümber igal aastal, vanemaid iga paari aasta tagant. (Hansaplant)
Tõlvlehik (Spathiphyllum) sobib varjulisemasse tuppa. Lisaks toaõhu kvaliteeti parandavatele omadustele pakub taim oma ohtrate valgete õitega ka silmailu. Kui soovite, et tõlvlehik puhastaks teie kodus või kontoris õhku kogu oma potentsiaali ulatuses, siis vajab ta ka tähelepanu – kastke teda hoolikalt kevadest sügiseni ja hoidke potimuld ühtlaselt niiske. Talvel tuleb taime mõistagi harvem kasta, et muld ülearu niiskeks ei jääks. (Hansaplant)
Õhupuhastajate esirinda kuuluvad samuti:
Harilik Aaloe (Aloe vera)
Bambus mägipalm (Chamaedorea seifrizii)
Tups-Rohtliilia (Chlorophytum comosum)
Lõhnav draakonipuu (Dracaena fragrans)
Diifenbahhia (Dieffenbachia)
Kuld-Nõelköis (Epipremnum aureum)
Filodendron (Philodendron cordatum)
Bonsai puu (Pacira aquatica)
Rahu Liiliad (Spathiphyllum)
Kummi-viigipuu (Ficus elastica)
Havisaba (Sansevieria trifasciata)
Bensoe viigipuu (Ficus benjamina)