Kanal 2 lahkub vabalevist

Kanal 2.

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Eesti Meedia on otsustanud, et Kanal 2 programm lahkub vabalevist 1. augustil. Muudatus puudutab vaid tasuta õhu kaudu telepilti vastu võtvaid kliente, operaatorfirmade tasuliste klientide jaoks midagi ei muutu. 

Kanal 2 jääb ka edaspidi Eesti kõige suurema levialaga MUX1 võrku, senistel tasuta telepilti vastu võtnud klientidel on võimalik enne kanali vabalevist lahkumist ühineda Starman ZuumTV, Viasati või Telia teenustega või valida endale sobiv kaablioperaator, teatas Eesti Meedia. 

Eesti Meedia juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul vajab Eesti teleturg struktuurseid muutusi ning telereklaami hinnad peavad hakkama tõusma. «Praegune olukord, kus meediaagentuuride tegevuse läbi on telereklaami hinnad ebamõistlikult madalale surutud, ei ole enam jätkusuutlik,» rõhutas Nuutmann. «Ainus võimalus säilitada kohalikul omatoodangul põhinevat programmi on kanali toimimist optimeerida,» selgitas Nuutmann, miks lahkub Kanal 2 vabalevist.   

Eesti Meedia sisu- ja programmidirektor Hanno Tomberg ütles, et kõigil, kellel on täna võimalik Kanal 2 programmi näha, näevad seda ka edaspidi, kui on valinud endale sobiva operaatorfirma. «Oleme kõikide operaatorite põhipaketis jätkuvalt kättesaadavad ja suudame ka tulevikus pakkuda paremat kvaliteeti HD pildi näol, mis jõuab täna vaid tasuliste klientideni,» ütles Tomberg.

«Eesti vaadatuim telekanal Kanal 2 alustab juba septembri alguses sügishooajaga, mis pakub palju uusi saateid, parimat meelelahutust ja seniste hittsaadete ning -sarjade uusi osasid,» lausus Tomberg. «Levikulude arvelt programmi suunatavad vahendid aitavad toota veel rohkem televaatajaid köitvaid saateid.»

«Lisaks ootavad Kanal 2-s ja Kanal 12-s järgmise aasta veebruaris taliolümpiamängude ülekanded PyeongChangist, mistõttu soovime tagada, et kõigil oleks võimalik seda suurt spordipidu näha,» lausus ta.

Juba varem on vabalevist lahkunud Eesti Meedia telekanal Kanal 11, olles seejärel oma vaadatavust pidevalt kasvatanud. Vabalevis jätkavad ETV, ETV2, ETV+, TV3, TallinnaTV ja France 24.

Ringhäälingute liit: see on loogiline samm

Eesti ringhäälingute liidu juht Toomas Vara ütles, et Kanal 2 samm on väga loogiline ja arusaadav, kuna selle mõju ettevõtte majandustulemustele on positiivne, samas kui negatiivne mõju vaatajaskonnale on väga väike. 

«Kuna Eesti on väga hästi kaetud erinevate võrkudega, siis leiab iga inimene kas õhu või juhtme kaudu selle võimaluse, kuidas kanalit edasi vaadata,» märkis Vara, öeldes, et vabalevist lahkumine puudutab suurusjärgus 10 protsenti vaatajaskonnast. 

Vara sõnul mõistab ta Kanal 2 otsust väga hästi. «Kanalid otsivad võimalusi, kuidas kasumlikult toimetada. Kõige suurem kulu on teatavasti programmikulu. Televaataja ei taha, et lõpeksid kodumaised telesaated. Kui on vaja kulusid lõigata, tundub see samm kõige loogilisem,» selgitas Vara, lisades, et edaspidi ei pea kanal enam Levirale tasu maksma. 

Ta on veendunud, et peagi lahkub vabalevist ka TV3. 

Operaatorfirmade sõnul ei muutu klientide jaoks midagi

Telia andis teada, et Kanal 2 lahkumine vabalevist Telia TV-teenuse kasutajaid ei mõjuta. Samuti saavad Telia TV-teenusega liituda kõik need vabalevi kliendid, kes soovivad ka edaspidi Kanal 2 jälgida. 

Telia Eesti meelelahutuse ja multimeedia valdkonna juht Karl Anton kinnitas, et sõltumata sellest, milline on Kanal 2 seekordne lõplik otsus vabalevist lahkumise või sinna jäämise vaates, saavad kõik Telia kliendid endiselt jälgida nii Kanal 2, TV3  kui teisi eestimaalaste seas populaarseid telekanaleid. 

Viasati ärijuht Aet Viira ütles samuti, et Viasati klientide jaoks ei muutu selle uudise valguses midagi. «Meie programmivalikusse jääb populaarne kodumaine telekanal alles ka pärast 1. augustit nagu seni.»

Tagasi üles