Miskipärast aga on väga paljud veendunud, et ilma seksuaalsuhteta ei jää abielu püsima.
Voodielu olemasolu ei ole mingi garantii, et paarisuhe püsib. Kõige tähtsam on, et partnerid omavahel oma ootustest räägiksid. Kui üks partner ei taha voodielu, aga teine tahab ja kannatab selle puudumise all, siis on küll oht, et kannataja läheb otsima kedagi teist…
Aga kordan: kui see asi on omavahel läbi räägitud ja emotsionaalne lähedus jääb, võivad inimesed ilma teineteisega armastust jagamata elada õnnelikult koos kuni surmani.
Mõnele on aga seks olnud üks tähtsam osa suhtest, seksuaalne vahekord on olnud viis, kuidas lähedane olla. Kui sellisest suhtest seksuaalne pool ära kaob, võib küll suhtel lõpp olla.
Oletame, et mingil põhjusel (näiteks tervislikul) on eraldi vooditesse kolitud ja lahusolek on kestnud kuid, siis on aga see põhjus ära kadunud (tõbi on üle läinud) ja võiks nagu jälle koos magada. Kuidas aga tagasi oma vanasse kaheinimesevoodisse minna? See võib vist vahel raske olla?
Aga siin tekib küsimus – kas inimesed peavadki üldse koos ühes voodis magama? Sest põhimõtteliselt ei ole see mingi suhte kvaliteedi näitaja, kui inimesed magavad eraldi voodites või isegi eraldi tubades. Uni on väga isekas asi, unes on inimene nagunii üksi, ta on ära.
Tähtis on magamaminemise ja magamajäämise hetk. Ja siin võiks olla mingi uinumise rituaal. Käige ja kallistage abikaasat, mis siis, et ta on teises toas, istuge voodi serval ja rääkige juttu, pange talle tekk peale, andke head-ööd-musi – kõik see rõhutab, et teine on tähtis ja kallis. Ja siis minge oma voodisse, kus saate hea unega rahulikult hommikuni magada.