Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Teraapiakoerad tõid eakatekoju rõõmu ja elevust

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Kuido Saarpuu/Järva Teataja

Laupäeval said Väätsa eakatekodu elanikega tuttavaks kaks teraapiakoera ning vastuvõtt kujunes ääretult südamlikuks. Koeri silitati, toideti hellitustoiduga ning lasti endale trikke näidata.

Tali rõhutas, et teraapiakoerad võivad aidata mistahes vanuses inimesi, eriti aga just lapsi ja eakaid. «Nii laste kui eakate soov loomaga suhelda on võibolla suurem teistel kliendigrupidel,» põhjendas ta.

FOTO: Kuido Saarpuu/Järva Teataja

Projekti «Paneme memme-taadi silmad särama» kestel tegutsesid majas töötoad, näha sai tantsu, võimelda, käsitööd teha, valmistada võid ja karaskit, kuulata ettelugemist, mängida bingot või niisama jalutada.

Antud ettevõtmise taga on Tallinna ülikooli üliõpilased. ELU ehk erialasid lõimiv ühendus on ülikooli uutmoodi õppeaine, mille raames üliõpilased viivad koostöös ellu projekte endale huvipakkuval teemal. Väätsa eakatekodu elanikele rõõmurohke päeva kinkinud olidki Tallinna ülikooli erinevate erialade üliõpilased (eripedagoogika, alusharidus ja kutsepedagoogika).

19. mail tuleb projekti teine päev, millest ei puudu ka ühine piltide ja filmi vaatamine.

FOTO: Erakogu
Tagasi üles