E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vanad raamatud ja ajakirjad saab viia Kristiine keskusesse

Eleen Laasner
, reporter
Vanad raamatud ja ajakirjad saab viia Kristiine keskusesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nüüd saab oma kasutatud raamatud viia ka Kristiine keskusesse.
Nüüd saab oma kasutatud raamatud viia ka Kristiine keskusesse. Foto: Birgit Itse /Järva Teataja

Uuskasutuskeskus avas Kristiine keskuse Apollo raamatupoes kogumiskasti, kuhu saab viia oma kasutuskõlblikud raamatud, ajakirjad, CD- ja DVD-plaadid ja lauamängud. 

Kristiine kogumiskast on Uuskasutuskeskusel ja raamatupoel järjekorras juba teine. Oktoobris avati esimene omalaadne raamatute kogumispunkt Solarise Apollos. «Kuna inimeste tagasiside oli positiivne ja kast ka juba mitu korda täis saanud, siis otsustasime pakkuda võimalust oma vanadest asjadest väärikalt loobuda ka oma teistele klientidele,» kommenteeris Kristiinesse laienemist Apollo ostu- ja turundusjuht Eha Pank.

Poodides kogutud vanade raamatute, ajakirjade, plaatide ja mängudega tegeleb edasi Uuskasutuskeskus, kes on üks suurimaid asjade ringlusesse saatjaid Eestis. Uuskasutuskeskuse turundusjuhi Annika Altmäe sõnul on taoliste kogumispunktide avamine kohtades, kus inimesed niikuinii liiguvad, uuskasutuse juurutamiseks väga oluline. «Inimene kipub oma loomuselt olema laisk ja kui asjade ringlusesse saatmine on liiga keeruline, võivad korralikud esemed lihtsalt prügisse sattuda. Raamatutega seda kindlasti ei tohiks juhtuda,» lisas Altmäe.

Uuskasutuskeskus on sotsiaalne ettevõte, kes päästis eelmine aasta prügimäele sattumisest 900 tonni asju. Uuskasutuskeskus kogub puhtad ja kasutuskõlblikud kasutatud asjad kokku ja saadab oma keskuste ning koostööpartnerite kaudu uuesti ringlusesse. Ülejäänud tulu investeeritakse teiste heade mõjusate sotsiaalsete algatuste toetamiseks. Näiteks viimased kaks aastat on 20 000 euroga toetatud sihtasutust Kiusamisvaba Kool.

Märksõnad
Tagasi üles