Pensionäridelt käekottide röövimises kahtlustatav mees võeti vahi alla

Käekott. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Kalev Lilleorg / Õhtuleht

Esmaspäeval, 20. veebruaril pidas politsei kinni 35-aastast mehe, keda kahtlustatakse vähemalt neljas röövimises ja kahes avalikus varguses.

Viimastel nädalatel on Kohtla-Järvel sagenenud juhtumid, kus tänaval rebitakse peamiselt eakamatelt naistelt käekott. Enamasti toimusid röövimised päevasel ajal Kohtla-Järve Järve linnaosas.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Sergei Listovi sõnul on kahtlustatav korduvalt kriminaalkorras karistatud samalaadsete kuritegude toimepanemise eest.

„Vaatama varasematele karistustele on mees jätkanud uute kuritegude toimepanemist. Vahistamise taotlemisel omas tähtsust ka see, et röövimised ja vargused on toime pandud vähekaitstud kõrges eas ja abitus seisundis isikute suhtes,“ lisas abiprokurör Sergei Listov.

Jõhvi politseijaoskonna juhi Kalle Kuusiku sõnul oli kahtlustatava isiku kindlaks tegemine ja kiire tabamine üks peamisi eesmärke. „Toime pandud röövides esines sarnasusi ning mõistsime, et tõenäoliselt on tegu ühe kurjategijaga. Meie jaoks on tähtis kodanike ohutus ning linnatänavatel liikudes peaksid kõik end turvaliselt tundma,“ lisas Kuusik.

„Politsei suurendas oma kohalolekut Kohtla-Järve tänavatel, ametnikud vestlesid süütegude võimalike pealtnägijatega ning järjekindla töö tulemusena peeti kahtlustatav kinni,“ sõnas Jõhvi politseijaoskonna juht.

Politsei ja prokuratuur paluvad abi võimalike tunnistajate või kannatanute leidmisel.

Kõigil, kes on näinud pealt mõnd Kohtla-Järvel jaanuaris-veebruaris toimepandud röövimist või vargust eakamatelt naistelt või on leidnud naiste käekotte, mobiiltelefone või rahakotte,

võtta politseiga ühendust telefonidel 337 2569 või 582 28126.

Ühendust palutakse võtta ka neil, kes sattusid ise röövimise ohvriks, kuid ei ole siiamaani politseisse pöördunud.

Tagasi üles