Aasta tegutsenud Sõle raamatukogu õmblustuba sai overlokmasina

Overlokõmblusmasin. Pilt on illustratiivne.

FOTO: PantherMedia / Scanpix

Kui seni oli Tallinnasa Sõle raamatukogu õmblustoas kasutamiseks vaid õmblusmasin, siis nüüd ootab huvilisi ka overlokõmblusmasin. 

Pärast õmblustoa avamist eelmise aasta jaanuaris avaldasid paljud tallinlased soovi kasutada lisaks õmblusmasinale ka overlokõmblusmasinat ning selle kasutamise võimalust on soovitud kogu aasta jooksul.

Õmblusmasina kasutamiseks peab kasutaja oma niidi kaasa võtma, overlokmasina puhul seda vajadust ei ole. Tänu õmblustoa sponsorile, Abakhan Fabrics Eesti AS-le on raamatukogu varustatud musta, valge ja beeži overlokniidiga. Kuna masina niidistamine on keeruline, siis tänu toetusele kaob ära vajadus iga õmbluskorra eel ja järel seda ette võtta.

Lisaks õmblusmasinatele on õmblustoas külastajate kasutuses suured lauad lõigete võtmiseks ning triikimislaud aurutriikrauaga. Õmblemiseks vajalikud vahendid nagu kalkapaber, riie jms tuleb õmblejatel ise kaasa võtta.

Need, kellel overlokmasina kasutamise oskusi napib, on oodatud kolmapäeval, 22. märtsil kell 14‒17 toimuvasse õpituppa. Overlokõmblusmasinat ja selle kasutamisvõimalusi tutvustab Aimi Rekka PeenWärk OÜ-st. Osavõtt on tasuta ja kõik huvilised on oodatud.

Iga kuu kolmandal neljapäeval kell 15 tegutseb Sõle raamatukogus laste õmblusring „Õmbleme koos Lyga“, kus jagatakse lihtsamaid õmblustarkusi ja-nippe. Laste õmblusringi viib läbi raamatukogu vabatahtlik.

Raamatukogus on võimalik kohapeal kasutada ja koju laenata nii eesti- kui venekeelset õmblemisalast kirjandust. Lõigete võtmiseks saab kasutada ja koju laenata venekeelset ajakirja Burda ning soomekeelset ajakirja Ottobre Design, mis keskendub eelkõige laste- ja noortemoele.

Aastapäevad tegutsenud õmblustuba on Tallinna Keskraamatukogu arendusjuhi Mari Sieberki teatel hästi vastu võetud. Enamik õmblustoa kasutajatest kasutab võimalust raamatukogus õmmelda korduvalt. Õmmeldud on voodipesu, kardinad, aga ka kleite.

Et huvilisi on palju, tuleb kasutamiseks aeg raamatukoguga eelnevalt kokku leppida kas raamatukogus kohapeal, e-posti aadressil sole@tln.lib.ee või telefonil 601 9153. Õmblustuba võib kasutada vaid isiklikul otstarbel õmblemiseks ja kasutamine on tasuta.

Tagasi üles