Festival õpetab arhailist pilli mängima

15OCTOBER2016, Lääne-Virumaa,RAKVERE PARMUPILL, PARMUPILLIPÄEV Fotol: ÕPITUBA, RAHVAPILL

FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Neljandat korda toimuval Parmupillifestivalil on kõigil võimalus õppida seda maailma vanimat muusikainstrumenti mängima.

August Pulsti õpistu korraldab 4. veebruaril  Tallinnas taas Parmupillifestivali. Neljas festival kutsub õppima ja jämmima nii algajaid kui suuri mängumeistreid. Maailma ühe vanima muusikainstrumendi õpitoad päädivad ägeda ja suurepärase parmupillikontserdi ja tantsupeoga.

August Pulsti õpistu juhataja ja festivali korraldaja Kairi Leivo julgustab kõiki uudishimulikke kohale tulema: „Parmupill on üks hea pill, mida saab õppida ilma nooti tundmata ja ka siis, kui pole ainumatki pilli õppinud. Vaja on vaid tahtmist, ühte näppu, parmupilli ning meie Parmupillifestivalile kohale tulla.“

Lisaks Parmupillifestivali harivale rollile peab rahvapillide- ja kultuuri asjatundja Leivo festivali toimumist oluliseks, sest parmupill, nagu mitmed teisedki Eesti rahvuspillid, on olnud väljasuremisohus. „25 aastat on kõvasti õlga alla pandud, et tuua nii parmupill, torupill, rahvakannel kui hiiu kannel tagasi lavadele ja panna need klassikaliste pillide kõrval võrdväärselt kõlama. Nimetatud pillid kuuluvad Eesti rahvapillide hulka ning on rahva lugupidamise oma väärika ajalooga ära teeninud,“ avaldab August Pulsti õpistu juhataja Kairi Leivo tänu kõikidele, kes aitavad kaasa Eesti rahvapillide ja mänguoskuse säilimisele.

Algajatele ja edasijõudnutele jagavad õpetusi Cätlin Mägi, Juhan Suits, Katariin Raska, Meisterjaan, Merike Paberits, Ulvi Võsa ja Vladimir Markov kaugelt Irkutski linnast.

Õhtutundidel ühendavad kõik andekad ja julged jõud ning esitatakse suur parmupillikontsert. Lisaks toimub meeleolukas jämm ja tantsuõhtu kuhu on oodatud igaüks õhtut veetma.

Täpsem info ja festivalile registreerimine

Ajakava

Kursusele registreerimine kestab 3. veebruarini. Pääse õpitubadesse ja kontserdile maksab 5 eurot, mille saab tasuda. Parmupillid on soovitav kaasa võtta kuid neid on võimalik harjutamiseks ka  kohapealt laenata.

Tagasi üles