Eakate festival toimub 5.–6. oktoobrini Tallinnas Salme Kultuurikeskuses. Sel aastal kannab see nime „60+ festivalˮ.

FOTO: Tairo Lutter/Postimees

Üle kogu Eesti kokku tulnud vanemaealiste seas populaarseks ürituseks kujunenud festival toimub 5.–6. oktoobrini Tallinnas Salme Kultuurikeskuses. Sel aastal kannab see nime „60+ festivalˮ.

Mittetulundusühingu Inkotuba juht Eha Topolev ütles, et seenioridele mõeldud festival on väga positiivne sündmus ja mitme tuhande eaka inimese oodatud kohtumispaik.

FOTO: 60+

„Eelmistel aastatel on festivalil osalejad meilt küsinud, miks festivalil on selline nimi – Eakate festival ‒ me ei ole ju veel eakad! Nüüd muutsimegi ürituse nime, kuid sisu on meie festivalil ikka sama! Saab loenguid kuulata, toredaid esinejaid vaadata ja kel vähegi tahtmist, siis kasvõi oma isetegevuskollektiiviga esineda!ˮ

Aktsiaseltsi Postimees Grupp juhatuse liikme Peep Kala sõnul on igati loomulik, et lisaks kirjatarkuse levitamisele lööb ajakiri 60+ kaasa ka aasta suurürituse korraldamisel.

Postimees Grupp toetab igati arusaama, et nii suur osa elanikkonnast väärib tähelepanu ning nende kogemused esiletõstmist ja väärtustamist.

2016. aasta on Eestis kuulutatud merekultuuri aastaks. Mittetulundusühing Inkotuba ja ajakirja 60+ korraldatav seitsmes festival kannab pealkirja „Meri kõnelebˮ.

Festivaliga tähistatakse rahvusvahelist eakate päeva, mis on kalendris märgitud 1. oktoobrile.

Salme Kultuurikeskuses pakutakse vanemaealistele kahel päeval meeleolukat ning harivat koosviibimist ning tunnustatakse seenioride elu huvitavamaks ja paremaks muutvaid ettevõtmisi.

2015. aastal külastas festivali ligi 4500 inimest. Festival on kujunenud elukogenud inimestele aasta sündmuseks – tulla kodust piduriideis välja, kohtuda oma eakaaslastega, kuulata temaatilisi loenguid ja nautida taidluskollektiivide pakutavat meelelahutust.