Praeguses elus justkui polekski neid mõisteid: moraalsus ja ebamoraalsus. On reklaam ja antireklaam. Ning viimane on palju huvitavam. Sa ju tead, et nägin sind demonstratsioonil vikerkaarevärvides lipu all. Mind teevad murelikuks sinu homoseksuaalsed hoiakud, sest sa oled minu poeg.
Tunnen sind lapsepõlvest toreda ja naljahimulise marakratina. Meile emaga tundub, et nüüd, kui oled lõpuks haritud noormees ja omad uues elukohas uut töökohta, oled liialt tagasihoidlik. Lapsena sa loomult häbelik ei olnud. Näib, et sul pole eriti palju sõpru, kui mitte lugeda „sõpradeks“ neid minule ebameeldivaid, kummalise näoilmega noormehi, kes sinu ümber tiirlevad.
Just tiirlevad, sest teie omavaheline suhtlemine on mulle vastuvõetamatu. Kas sa oled masenduses seetõttu, et pead kõike meie eest varjama? Meie emaga oleme juba ammu sellest teadlikud. Ema pidi silmad peast nutma. Nüüd, kui ta on rahunenud, ei ole vaja käia meile demonstreerimas järjekordset pruudikandidaati, sest me ju saame aru, et see kõik on bluff. Kustkohast sa neid küll leiad? Võib-olla on nad niisama lilla suunitlusega, kui sa ise? Tundub, et teid on maailmas juba nii palju. Kui ma sellele mõtlen, tõusevad mul juuksed peas püsti. Võib-olla polegi te varsti enam vähemuses.
Minu noorusajal oli selline käitumine kuritegelik ning sinusugune mees oleks kohe trellide taha sattunud. Rõõmustame, et praegu pole nõukogude aeg. Meie ajal ei juletud seda nii massiliselt tunnistada. Olime ka tugevas infosulus. Sellised inimesed tulid vanglast, oli ka juhtumeid sõjaväes. Seda kõike varjati hoolega.