Ka pensionärid on metsaomanikud. Kui metsa on palju ning kui vanemal inimesel järeltulijaid pole, siis oleks hea teada, mida on tark teha, kas mets maha müüa või leida haldaja, kes sinu metsal silma peal hoiab, seda hooldab ja vajadusel üles töötab. Mis on majanduslikult mõistlik, kas hoida või müüa? Kui palju toob mets tulu? Mis on metsamajandamiskava? Mida see annab ja kui palju maksab? Mida silmas pidada, kui otsustate metsa müüa? Neile küsimustele vastavad Domus Kinnisvara metsandusvaldkonna juht Lehar Lindre, Arco Vara kinnisvarabüroo kutseline hindaja Reet Värnik, Osaühingu Metsahaldur metsamajanduse juht Erko Soolmann ja Sihtasutuse Erametsakeskus juhatuse liige Jaanus Aun. Sellest, kuidas metsa pärandada, räägib notar Reeli Eelmets ja pärandamisega seonduvaid probleeme lahkab värskes 60+ numbris psühholoog Monika Luik.
Neljandik südamearsti vastuvõtule tulnutest on nooremad kui 40aastased. Seega noored inimesed. Nad kaebavad kiire pulsi, piiripealse või natuke kõrgema vererõhu pärast, aga muret teeb ka ebamugavustunne rinnus ja õhtuti pärast päevasid tegemisi südames esinevad tüütud vahelöögid. Milliseid nimetusi on sellistele olukordadele läbi meditsiiniajaloo antud: südameneuroos, neurotsirkulatoorne düstoonia, südame-vereringesüsteemi funktsionaalsed häired, südame hüperkineetiline sündroom. Keerulisest diagnoosist kirjutab jaanuarikuu ajakirjas 60+ iseenda ja oma patsientide silmade läbi Ida-Tallinna Keskhaigla südamearst Rein Vahisalu.
Õigusnõustaja Madis Kallion lahkab lugejate palvel lihtsas keeles erinevaid lepinguid, millega ka pensionieas inimesed tööturul kokku puutuvad: traditsiooniline tööleping, aga samuti töövõtuleping ja käsundusleping. Käsunduslepingu juures on erivormiks juhatuse liikme leping. Mis on nende lepingute erisused, mida peab arvestama lepingu sõlmimisel ja mis eristab töölepingut oluliselt nendest teistest lepingutest? Kuidas oma huvisid kaitsta, saate teada värskest ajakirjanumbrist.