Pärnus loovutas doonoritelkides verd üle 200 inimese

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Doonoritelk.
Doonoritelk. Foto: Urmas Luik

Pärnu Haigla veretalituse doonoritelke külastas kahe päeva jooksul 242 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 211 doonoril.

Haigla kommunikatsioonispetsialist Eda Amur ütles BNSile, et kolmapäeval külastas Martensi väljakule püstitatud doonoritelke 124 inimest, kellest verd loovutas 107 doonorit. Neljapäeval külastas telke 118 inimest, kellest verd loovutas 104 doonorit. Esmaseid doonoreid oli Amuri sõnul kahe päeva jooksul kokku 66.

Doonoritelgid peatusid tänavu Pärnus juba teist korda. Tänavu mais külastas Pärnus doonoritelke 164 inimest, kellest 26 olid esmased doonorid.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kilogrammi kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Kõige sagedamini vajavad doonorverd vähihaiged, sünnitajad ja imikud ning raskete operatsioonide patsiendid, aga ka aneemia, verejooksu, raske trauma ja mitmete teiste haiguste põdejad. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Tagasi üles