N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vähiravifond annab üle 40 000 euro 47aastase pereisa ja 76aastase vanaema raviks

60+
Facebook Twitter
Comments
Vähiravifond «Kingitud elu»
Vähiravifond «Kingitud elu» Foto: www.kingitudelu.ee

76aastane naine saab tänu fondile neljaks kuuks maailma praegu ühe moodsaima ja efektiivseima melanoomiravimi Keytruda (pembrolisumab), mida Haigekassa ei kompenseeri.

Tallinna lähistel elaval proual avastati tänavu silmast lähtuv metastaasidega melanoom. Tema ainsaks lähedaseks pereliikmeks on tema lapselaps, kes pöördus abipalvega fondi poole. Fond on naise ravisse valmis panustama esialgu üle 23 000 euro. Patsient lisab enda poolt sellele 2500 eurot.

Samuti saab „Kingitud elu” abil uue lootuse ja tervenemise võimaluse 47aastane Peipsi ääres elav pereisa, kes võitleb teist aastat kroonilise lümfoidse leukeemiaga. Fondi aitab tal käivitada kolmekuulise Imbruvica (ibrutiniibi) ravi, mille eesmärk on valmistada patsient ette luuüdi siirdamiseks ehk vereloome tüvirakkude ülekandeks. Viie lapse isa tervise heaks panustab „Kingitud elu” ligi 18 000 eurot.

Sarnaselt Keytrudaga kuulub ka Imbruvica ravimite hulka, mida Haigekassa ei rahasta.

„Mõlemad abisaajad tänavad südamest kõiki fondi annetajaid uue lootuse ja võimaluse eest ning meie ühineme selle tänuga,” ütleb vähiravifondi „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu. „Tänu sellele, et Eesti inimesed on fondi suuresti toetanud, oleme juba poolteist aastat saanud aidata absoluutselt kõiki abivajajaid, kes viimase hädas fondile loodavad ja toetamise kriteeriumitele vastavad. Kinkides uue lootuse ja võimaluse elada. Igast fondile annetatud eurost saab kellegi jaoks hindamatu kingitus.”

Sel aastal on vähiravifond „Kingitud elu” kogunud annetustena üle 350 000 euro, abi on saanud üle 30 inimese.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles