Uus kiirabiauto aitab Hiiumaa inimeste elusid päästa

Kiirabi.

FOTO: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Hiiumaa haiglal on tänasest haigete transpordiks saarelt mandrile veel üks kiirabiauto. Seda tänu USA Kaitseministeeriumi Excess Property programmile.

USA suursaadik Eestis Jeffrey Levine ja kaitsekoostöö osakonna ülem kolonelleitnant William McNicol andsid kiirabiauto Mercedes Sprinter 2005 haiglale üle esmaspäeval. „Mul on väga hea meel, et saatkonna tihe koostöö Hiiumaa haiglaga jätkub. Hiidlased on sageli silmitsi unikaalsete väljakutsetega ja me siiralt loodame, et see kiirabiauto aitab päästa elusid, “ ütles suursaadik Levine.

Hiiumaa Haigla juhatuse esimees Gennadi Aavik ütles, et on südamest tänulik korduva abi eest, mida haigla on saatkonnalt saanud ning lisas, et nüüd on Hiiumaa Haiglal võimalik mandrile ravile viia korraga kaks lamavat haiget.

Hiiumaa haigla võttis USA saatkonnaga ühendust 2013. aastal, et otsida kasutatud kiirabiauto soetamise võimalust. Saatkonna kaitsekoostöö osakond tegeles sõiduki leidmise ja Eestisse toimetamisega. Alates 2000. aastast on antud koostööprojekt Eestis juba kuueteistkümnes.

„Kaitseministeeriumi humanitaarabi Excess Property programm on suurepärane võimalus saada vajalikku varustust,“ selgitas kolonelleitnant William McNicol. Kiirabiauto läbisõit on 13 000 km, sõiduk oli varem USA õhuväe kasutuses Portugalis. See on teine koostööprojekt SA Hiiumaa Haigla, USA Kaitseministeeriumi ning Ameerika saatkonna vahel. 2010. aastal sai haigla kaitseministeeriumi humanitaarabi programmi raames 312 000 dollarit ühe hoone tiiva renoveerimiseks.

Tagasi üles