Kindlustada saab tervet, vaktsineeritud ja kiibistatud kuni kaheksa-aastast lemmiklooma

Tiina Toomet lemmiklooma sõpruse kuu avaüritusel kohvikus Komeet rääkimas vastutustundlikkust loomapidamisest.

FOTO: Oleg Hartsenko

Tuntud loomaarst ja omanimelise loomakliiniku omanik Tiina Toomet soovitab kõikidel loomaomanikel kaaluda lemmikloomade kindlustamist, et ootamatuste korral saaks loom parimat abi ning omanik ei peaks muretsema egalangetama otsuseid ravi hinna alusel.

“Lemmikloomadel haigekassat ei ole, kuid ka loomad haigestuvad ootamatult ja satuvad õnnetustesse,“ ütleb Toomet.

Tiina Toometi sõnul võivad looma ravimise hinnad olenevalt murest üsna kallid olla. Oma kliinikus on ta näinud, kuidas on loomaomanikud sunnitud otsima odavamaid alternatiivseid lahendusi või jääb loom ravist sootuks ilma. „Mõned loomad satuvad arsti juurde lausa 2–3 korda aastas. Koer võib vigastada käpa klaasikilluga, neelata alla mõne söömiseks sobimatu mänguasja või on jäänud turult ostetud kondi kiud tema soolestikku pidama. Loomaarstil on oluliselt lihtsam ravida kindlustatud looma, sest siis ei pea tegema ravis rahast tulenevaid järeleandmisi. Kindlustamine võtab ühe mure vähemaks nii omanikult kui arstilt,“ sõnas Toomet.

If Kindlustuste kahjukäsitleja Krista Tamme sõnul on Eestis märgata, et lemmikloomi kindlustatakse üha rohkem.

„Eestis saab kindlustada nii tõu- kui ka segaverelist koera ja kassi vanuses neli kuud kuni kaheksa aastat. Praegu kindlustab If Kindlustus umbes 2000 koera. Kindlustusvõtja peab elama Eestis, tema lemmikloom peab olema terve, nõuetekohaselt vaktsineeritud ja mikrokiibiga märgistatud,“ tutvustas Tamm.

Kindlustada saab ka lemmiklooma hukkumise, varguse, kadumise ja ravimisest tekkivate kulude katmist. Teenistus- või jahikoerte puhul on võimalik kindlustada ka väärtuse vähenemist. „Eestis on levinum kõige laiema kindlustuskaitsega pakett, mis sisaldab looma kadumise korral kuulutamise ja leiutasu, loomaomaniku vastutuskindlustust ehk kindlustus olukorra kaitseks, kus loom kellegi võõra asja ära lõhub ning loomaomaniku reisitõrget, mis tähendab juhtumit, kui loom jääb haigeks ja looma tuleb tema elu päästmiseks opereerida ning seetõttu tuleb omanikul reis ära jätta,“ selgitas Tamm. Kindlustus katab krooniliste haiguste esmakordse diagnoosimise ja haiguse leidmiseks tehtavate uuringute kulutused. Tamm lisas, et hilisemat ravi kindlustus enam ei kata.

Vastutuskindlustus aitab katta kahjukulusid, mis tekivad looma käitumise tagajärel. „On olnud juhuseid, kui lemmikloom on rünnanud naabri kassi, rikkunud kellegi hinnalise mantli või koer on ketist lahti tõmmanud, tänavale jooksnud ning põhjustanud autoavarii,“ lisas Tamm.

Tagasi üles