R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nutinõustaja: ekraanilukk hoiab ära esimese rünnaku

Kuido Saarpuu
, reporter
Nutinõustaja: ekraanilukk hoiab ära esimese rünnaku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Mais ja juunis toimuvad esmakordselt üle Eesti nõustamised ja koolitused kõigile, kes soovivad nutiseadmeid kasutama õppida. Nutituur jõudis ka Paidesse.

Paide Swedbanki kontoris inimesi nõustanud Ivar Liivamägi tunnistas, et inimeste huvi nõustamiste vastu on olnud keskpärane. "Esimesed inimesed, kaks vanemat härrasmeest, ootasid mind kohapeal juba enne kellal üheksat," meenutas ta. "Neid huvitasid parameetrid, mida uut nutiseadet ostes peaks jälgima."

Valdav osa vanemaealistest kaustajates ei kasuta oma nutitelefonides ekraanilukku. Liivamägi tunnistas, et inimesed peavad seda tihti ebamugavaks. "Telefonis olevate andmete kaitsmiseks peaks seal kindlasti olema peal esmane kaitse- sõrmejälje, mustri või parooli pealt toimiv ekraanilukk," selgitas ta. "Nutiseadmed on uut tüüpi seadmed ning inimese harjumused kujunevad välja ajapikku. Oma nõustamiste käigus tegeleme meiegi harjumiste kujundamisega."

Nutituur on Liivamäe sõnul hea võimalus saada nutiseadmete kohta käivatele küsimustele, ükskõik kui spetsiifilised need ka on, vastuseid.

Kõik Nutituuri nõustamised ja koolitused on tasuta. Nutinõustamisi korraldavad Microsoft, Swedbank ja Vaata Maailma sihtasutus.

Vaata videost, millseid küsimusi inimesed nutituuril kõige enam küsinud on.

Märksõnad
Tagasi üles