Vii raamatupoodi roos, saad tasuta raamatu vastu

60+ terviseraamat 2 «Ai,liigesed!». Pilt on illustratiivne.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Täna, 23. aprillil tähistatakse rahvusvahelist raamatupäeva, mille puhul kingivad Apollo raamatupoed kõigile külastajatele, kes viivad kassasse roosi, tasuta raamatu.

Iga inimene, kes viib Apollo kassasse roosi, saab endale valida meelepärase raamatu enam kui 30 teose seast – lugemisrõõmu jätkub nii lastele, naistele kui ka meestele, kes saavad valida nii kirjandusklassikat kui ka uudisteoseid.

23. aprilli kui raamatupäeva tähistamine algas juba enam kui 95 aastat tagasi Barcelonas, mil üks kohalik raamatukaupmees soovis suurendada kirjanduse mõju ja süvendada inimeste lugemisharjumusi – sel päeval oodati, et iga mees kingib naisele roosi ja naine mehele raamatu.

„Rahvusvahelisel raamatupäeval on oluline jätkata raamatu ja roosi päeva traditsiooni, aitates kaasa lugemisharjumuse jätkumisele, kirjanduse ja kultuuri hindamisele ning positiivsete emotsioonide jagamisele – iga raamat on täis väärtusi, mida tundma õppida,“ hindas Apollo turundusjuht Liisi Paas.

Lisaks roosi vastu raamatu saamisele on võimalik Apollos kohtuda ka hinnatud Eesti kirjanikega, kes loevad ette katkendeid enda raamatutest ja jagavad kirjandussoovitusi. Päevasel ajal kohtuvad Solarise Apollos raamatuhuvilistega Inga Raitar, lasteraamatute kirjanikud Kätlin Vainola ja Jaanus Vaiksoo, Reeli Reinaus ning ka (:)kivisildnik. Õhtul kell 18 räägib koolitaja ja kirjanik Raul Rebane sellest, kuidas kasvada võitjaks – tuginedes enda raamatule „Võimalik!“, milles ta on kirjutanud, kuidas tavalisest külapoisist Gerd Kanterist kasvas ja kasvatati kettaheite olümpiavõitja.

Pärnu Keskuse Apollos toimub kell 18 Mercedes Merimaa loeng „Umbrohi kui supertoiduaine“, milles kirjanik räägib umbrohu kasulikkusest. Ta kutsub üles võtma vastu kevadiste taimede väge, et laadida oma patareisid, turgutada immuunsüsteemi ja viia läbi kevadine organismi suurpuhastus.

Kui raamatu ja roosi päev sai alguse 1920ndatel aastatel Hispaanias, siis rahvusvahelist raamatute ja autoriõiguste päeva peeti esmakordselt 1995. aastal UNESCO peakontoris Pariisis. Selle eesmärgiks on siiani julgustada kõiki avastama lugemise mõnusid ja tõsta inimeste austust kirjanike vastu, kes on oma teostega andnud edasi inimlikkuse sotsiaalset ja kultuurilist progressi.

Tagasi üles