Saada vihje

Kommertstekst: MINI-hambaimplantaadid – suurepärane lahendus totaalproteesi kandvale patsiendile.

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Dr Marek Vint, hambaarst
Dr Marek Vint, hambaarst Foto: Al Mare Hambakliinik

On üsna tavaline, et üle 60aastane Eesti elanik on kaotanud suure osa oma hammastest. Kui patsiendil tekib nüüd soov ja võimalus oma mälumisaparaat ning esteetiline naeratus taastada, siis piirid võimalikele lahendustele paneb lisaks rahakotile ka allesolevate hammaste arv ja säilinud lõualuu maht. Kui materiaalseid võimalusi kallihinnaliste implantaatidele toetuvate keraamiliste kunsthammaste tarvis ei piisa, siis valmistatakse lihtne suusteemaldatav osaprotees ja kui suhu pole jäänud enam ühtki hammast, siis akrüülplastist totaalprotees.

On suur vahe, kas hambad on suust eemaldataud kaariese tüsistuse või kroonilise igemehaiguse tagajärjel. Esimesel juhul on bakterite poolt hävitatud hamba igemepealne osa ja säilib lõualuu. Parodontiidi puhul hävitab organism kaitsereaktsioonina just lõualuu hammaste ümbert ning kootunud lõualuusse pole isegi parima tahtmise korral võimalik asetada tavamõõdus titaanist tehisjuuri. Totaalproteesi suus püsivus võib olla väga halb, sest parodontiidi tagajärjel hävinud lõualuuhari ei paku proteesile vajalikku tuge pöörlemise takistamiseks.

Proteesi suust väljapudenemise ja söömisaegse valuliku hõõrdumise piinliku probleemi aitavad lahendada proteesi ankrutena toimivad miniimplantaadid. Protees lukustub trukilaadse süsteemiga miniimplantaatidele ning püsib söömise ja rääkimise ajal kindlalt paigal. Lisaks ei rõhu miniimplantaatidele toetuv plaatprotees enam otse lõualuud, tänu millele ei vaja protees enam nii sageli uuendamist. Miniimplantaatide paigaldamine on tavamõõdus implantaatidega võrreldes kiire, vähetraumaatiline ning oluliselt soodsam. Lõualuusse paigaldatud miniimplantaadid hakkavad proteesi fikseerima enamasti juba samal hambaarsti visiidil.

Hambakirurg asetab teie lõualuusse mõned väiksed implantaadid ehk tehisjuured, misv ei ole suuremad kui hambatiku läbimõõt. Nende implantaatide otsas on nn väikesed ankrud ehk kuulid.

Protees kinnitub ankrute peale proteesi sees asuvate pesade abil, mille sees paiknevad omakorda kummirõngad – amortisaatorid. Proteesi suhu asetades napsab kummirõngas ankru enda sisse, mis hoiab proteesi kindlalt paigal ning võimaldab proteesil õrnalt igemete peale toetuda. Implantaadi kinnitus lubab proteesil vähesel määral liikuda, et see peaks vastu normaalsetele mälumisjõududele. Te ei pea kunagi enam muretsema, mida süüa võite või kas teie proteesid kukuvad valel ajal või vales kohas suust välja.

Miniimplantaatide raviprotseduur on vähem traumaatilisem ja paranemisaeg oluliselt lühem ning kiirem.

Totaalproteesi fikseerimine miniimplantaatide abil parandab oluliselt Teie elukvaliteeti!

MINIIMPLANTAATE PAIGALDAVAD

Tallinnas:

• Al Mare Hambakliinik, Vabaõhumuuseumi tee 2a, tel: 661 1105

• Maxilla Hambakliinik, Tartu mnt 14, tel: 660 1006

• i-Dent hambaravi, Ravi 7, tel: 626 6888

• PresiDent hambaravi, J. Vilmsi 29, tel: 680 2997

• Tallinna Hambapolikliinik, Toompuiestee 4, tel: 1920

• Dr Liivi Abel, Laki 26, tel: 655 1356

• Stomms hambaravi, Pae 25-50, tel: 5645 6626

• Hanzadent hambaravi, Paldiski mnt 9, tel: 660 9701

• Postimaja Hambakliinik, Narva mnt 1, tel: 602 0009

• Novamed hambaravi, Aia 7, tel: 631 3640

• Ortodontiakeskus, Pärnu mnt 139e/2, tel: 677 6800

Tartus:

• Tähe Hambakliinik, Tähe 3, tel: 734 3997

Pärnus:

• Pärnu Hambapolikliinik, Väike-Kuke 4b, tel: 445 9260

Rakveres:

• Virudent Hambaravi, Turu plats 3, tel: 324 4449

Tagasi üles