Saagi jahtimise ja tabamise tung on ka inimese sees, see kuulub meie olemusse. Iseasi, kas me seda tunnistame või salgame maha nagu teismeline, kes häbeneb oma ebamoodsaid vanemaid.
Inimese nüüdisaegsed rõõmuhetked ja naudingud on suuremalt jaolt kunstlikud. Sellesse ritta kuuluvad ühelt poolt raamatud, kontserdid, filmid, teiselt poolt alkohol, hasartmängud. Kui hästi ka raamat on kirjutatud või kui vägevalt ka viin pähe hakkaks, on mõlema puhul tegemist metareaalsusega, mis on loodud korvama inimese raskusi olla rõõmus ja õnnelik tegelikus, reaalses maailmas.
See, mida ma tunnen, kui kala on konksu otsas, on aga nii ehe, kui üks tunne veel vähegi olla saab. See on päris. Ma olen siis sama päris kui kärbseid püüdev kass või kalu varastav mink. Ma olen! Ma ei mõtle, et olen, vaid olengi lihtsalt üks osa kõigest olevast, selle olemise sees, selle olemisega osaduses. Ja mis kummaline asi – ma olen sedamoodi õnnelik.
Kes kuidas, aga mina lähen oma rikutuses üsna harva niisama loodusesse lonkima, vaid vajan selleks mingit eesmärki, olgu selleks siis kalad, seened, marjad, pähklid või loodusfoto. Ent kui ma sinna kord juba läinud olen, siis hoolimata sellest, kas ma mõne kala kätte saan või seeni leian, tuleb minu sisse midagi niisugust, mis annab mulle jaksu linnas jälle edasi sekeldada. Ja kui ma miskipärast pikemat aega kalale ei pääse, siis muutun närviliseks, kuna mul on välja kujunenud selgekujuline sõltuvus.