E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna vanaproua sai vähiravifondist 2950 eurot ravitoetust

60+
Facebook Twitter
Comments
Vähiravifondi "Kingitud elu" internetilehekülg.
Vähiravifondi "Kingitud elu" internetilehekülg. Foto: Ekraanitõmmis

Vähiravifondi „Kingitud elu” nõukogu otsustas toetada 77aastast Tallinna vanaprouat, aidates tal soetada kilpnäärmekasvajaga võitlemiseks hädavajalikku ravimit. Fond aitab naisel rohu kätte saada esialgu kaheks ravikuuriks, tasudes selle eest kuni 2950 eurot.

Vanaproua on üheteistkümnes aasta jooksul vähiravifondist abi saanud inimene. Ta on sündinud Venemaal, kuid elab praegu Tallinnas.

Vanadaam elab üksi, kuid saab enda sõnul kodus kõigega hakkama ning tema tervislik seisund on rahuldav. Tal on kaks tütart ja poeg ning koguni kuus lapselast, kes elavad Venemaal. Varem Ilmarise tehases töötanud naine on tänulik kõikidele fondi annetajatele ning ütleb, et pensionäril ei ole Eestis võimalik osta ravimeid, mis maksavad tuhandeid eurosid.

„Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem, ütleb Eesti vanasõna. Olen väga tänulik kõikidele fondi annetajatele, kelle abiga saime taas ühele inimesele elupäevi kinkida. Kahel tütrel, ühel pojal ja kuuel lapselapsel jätkub kõbusat vanaema nüüd loodetavasti palju kauemaks,“ ütles vähiravifondi „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu.

Nexavar on Bayer Pharma toodetud retseptravim, mis on mõeldud teatud harvaesineva maksavähi ja neeruvähi raviks. Ühe kuu doos (112 tabletti) maksab apteegis üle 3100 euro. Haigekassa kompenseerib sellest vaid poole. „Kingitud elu” fond aitas konkreetset patsienti teise poolega. Patsient ise panustas oma ravimiostu mõnesaja euroga.

Aasta jooksul on vähiravifond „Kingitud elu” aidanud ühteistkümnel eestimaalasel soetada hädavajalikke ravimeid kokku enam kui 75 000 euro eest. Patsiendid on erinevaist Eesti paigust ning vanuses 20–77. Umbes pooled on naised, pooled mehed. Pooled räägivad eesti keeles, pooled vene keeles. Fondil on üle tuhande annetaja, nende hulgas nii eraisikud kui ka ettevõtted. Mitusada inimest toetavad fondi endale jõukohase panusega iga kuu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles