Kord seadusesse valatud reeglid seisavad kindlatel jalgadel, ent kui muutub aeg, siis muudetakse ka seadusi. Oktoobris hakkasid kehtima uued liikluskindlustuse põhimõtted. Kasulik on endale selgeks teha, mida uus liikluskindlustuse seadus ütleb.
Uus liikluskindlustuse seadus – mis ja kui palju muutus?
Juhtunud ei ole midagi erilist, lihtsalt liikluskindlustus kaotas oma erilisuse – nii võiks võtta lühidalt kokku Liikluskindlustuse Fondi (LKF) selgitused. Seni kehtinud liikluskindlustuse seadus võeti vastu 2001. aastal ehk enne võlaõigusseaduse tulekut. Nüüd kohandati liikluskindlustuse seadust nii, et see oleks olemuselt võlaõigusseaduse sarnane.
Poliisid jäid ajalukku
Liikluskindlustuse varasema erilisuse hea näide on asjaolu, et kuni selle aasta 1. oktoobrini kehtis kord, kus kindlustusandja ja selle võtja ei sõlminud mitte hariliku, kindla tähtajani kehtiva kindlustuslepingu, vaid tähtajatu lepingu, mille alusel väljastas kindlustuse andja poliisi. Uus seadus kaotas kogu „poliisinduse”, eraldi dokumente nimetusega „liikluskindlustuse leping” ja „liikluskindlustuse poliis” enam ei ole. Korraga tohib sõlmida kuni ühe aasta pikkuse lepingu.
Too muudatus on aga eeskätt vormiline ega muuda kindlustuse võtja seisukohast sisuliselt kuigi palju. Mõni teine muudatus on praktikas tähtsam.