L, 1.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vanaisa, ole vabatahtlik jõuluvana!

60+
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ilma pika valge habemeta pole jõuluvana vist keegi kunagi näinud.
Ilma pika valge habemeta pole jõuluvana vist keegi kunagi näinud. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eesti asendus- ja turvakodud otsivad vabatahtlikke jõuluvanasid, kes jõulupeol vanemliku hoolitsuseta lastele aitaks kingitusi kätte anda.

Kõigil vabatahtlikel, kes on valmis paar tundi oma aega panustama ja kas või ühte oma kodukandis asuvasse asendus- ja turvakodusse jõuluvanana kinke jagama minema, palutakse hiljemalt kolmapäevaks, 17. detsembriks endast teada anda e-posti aadressil info@heategevusfond.ee.

Fond edastab kontakti konkreetse asenduskodu juhatajale või pereemale, kes vabatahtliku jõuluvanaga täpse kohtumisaja kokku lepib.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi hinnangul on Eestis peremajasid, kus kingikott on küll peagi kohal, aga pole punases kuues lahket habemikku, kes kuuse all lastelt salme küsiks ja kingid rõõmust säravatele peolistele välja jagaks. „Seetõttu palumegi appi kõiki neid punase kuue ja valge habemega vabatahtlikke, kes tunnevad, et neis on piisavalt jõuluvana hinge ja kogemust,” edastas ta palve.

Jõulupeod toimuvad asenduskoduti erinevatel päevadel ja aegadel. Näiteks ootab Narva-Jõesuu SOS Lasteküla jõuluvana koos lumehelbekesega 22. detsembril ja jõulumeest Haiba lastekodu 24. detsembril.

Kuuendat aastat järjest on kogutud kokku enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida jõulusoovide puu projektiga head inimesed, kes aitaksid need laste salasoovid täita. Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks kingiraha. Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakitakse need ära ja saadetakse kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

Vabatahtlikke jõuluvanasid otsivad asendus- ja turvakodud

Sulgudes on aset leidva jõulupeo kuupäev:

Pärnumaa

Shalomi Lastemaja varjupaik (19. detsembril kell 15–16, Pärnus)

Raplamaa

Juuru Lasteküla (21. detsembril, Juurus)

Ida-Virumaa

Narva-Jõesuu SOS Lasteküla (22. detsembril kella 15–18, Narva-Jõesuus)

Tallinn

Tallinna Lastekodu Maarjamäe keskus (22. detsembril kella 16–18);

Tallinna Lastekodu Laste Turvakodu (22. detsembril kella 13–14);

Tallinna Lastekodu Lasnamäe keskus (22. detsembril kella 10–20);

Tallinna Lastekodu Ema ja lapse turvakodu (22. detsembril kella 17–19)

Harjumaa

Keila SOS Noortekodu (22. detsembril kella 20–21, Keilas);

Haiba lastekodu (24. detsembril, Kernus)

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles