K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mine ja kontrolli oma veresuhkrut

60+
Mine ja kontrolli oma veresuhkrut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Veresuhkru mõõtmine.
Veresuhkru mõõtmine. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Iga teine inimene ei tea, et tal on diabeet. Selleks, et tõsisele haigusele tähelepanu pöörata, mõõdavad täna, 14. novembril kella 17–19 arstitudengid Selverites üle Eesti tasuta veresuhkrut.

„Varakult avastades on võimalik haigust kontrolli all hoida ning tõsiseid tervisekahjustusi vältida,“ selgitas Eesti Diabeediliidu juhataja Ulvi Tammer-Jäätes.

Üks viis, kuidas diabeeti haigestumist varakult avastada, on veresuhkru mõõtmine. „Eriti peaks veresuhkru taset mõõtma kõik tüsedad inimesed, kel vanust üle 40. Samuti võiks veresuhkru vastu huvi tunda need, kel mureks kõrge vererõhk või kõrge kolesterool. Oluline on pärilikkus – risk on suurem inimestel, kelle suguvõsas on esinenud diabeeti. Veresuhkru taset tasub jälgida ka naistel, kellel on esinenud rasedusaegne diabeet,“ tõi Tammer-Jäätes välja.

Eelmisel aastal käis diabeedipäeval veresuhkrut mõõtmas 1799 inimest, sealhulgas ka 32 last. Noorim osaleja oli kaheaastane ja vanim 95aastane.

Normist kõrgem veresuhkur avastati viiel protsendil kontrollitutest.

Juhtimaks inimeste tähelepanu diabeedile, korraldavad Eesti Diabeediliit, täna kell 17-19 mõõdavad arstitudengid Selverites üle Eesti tasuta veresuhkrut.

Märksõnad
Tagasi üles