60+ värskes septembrinumbris kirjutab arst ja psühhoterapeut Alexander Kotschubei, kuidas leinavalust üle saada. Ta tunnistab, et lähedase lahkumisjärgsele endas palju sisaldavale raskele perioodile on keeruline leida kirjeldamisviisi, aga sellest on vaja kirjutada. „Päris täpselt ei ole võimalik öelda, millised mõtted haaravad ja valitsevad leinas inimest, sest inimeste elukogemus ja taust on erinevad, aga midagi on neis mõtetest ka sarnast. Nende mõtted on hüplikud ning neis on palju ebakindlust ja segadust,“ kirjutab psühhoterapeut, kes toob välja ka mõned pidurdavad mõtted, mille üle on kurnud inimesed, kes tema poole on abi saamiseks pöördunud. Samas annab ta ka mitmeid soovitusi, kuidas meeleheitest üle saada.
Kui pensioniealisel inimesel töölkäimise lõpetamiseks erilist põhjust pole, kui tervist ja tööd jätkub ning tööandja on rahul, võiks aastate täitudes pensionile siirdumisele mõelda esiti see, kes näeb kodusolekus võimalust ammu igatsetud tegevusele pühenduda. Just nii juhtus Erik Tohvriga, kes on kirjutanud paar novelli, tosin kuuldemängu, filmistsenaariumi, 28 romaani ja ühe elulooraamatu. Tema hakkas pärast eluaegset inseneritööd hoopis romaane kirjutama. Erik Tohvri kirjutab värskes 60+ numbris, et tähtsaim on elust mitte irduda.
Uuest 60+ numbrist saab lugeja vastuse küsimusele, kas valmispliit asendab pottsepa tehtut. Pärnu pensionärist pottseppmeister Kalev Korp on ehitanud küttekoldeid veerandsada aastat ja tema käe all on sündinud sadu pliite. Pottsepa meisterdatud puupliiti on hinnatud ajast aega. Teed tule alla, pliidiraud hakkab sooja andma ja paneb õhu liikuma ning samal ajal on võimalik sellel toitu valmistada. Kalev Korbi arvates ei kahandanud Eestis pottseppade leiba isegi see, kui Pioneer-pliidid juhatasid sisse valmispliitide ajastu. Kindlasti leiab 60+ lugeja vastuse ka küsimustele, kui palju läheb pliidiehitamine maksma, kust üldse üht asjalikku pottseppa leida ja kuidas olla kindel, et ta oma tööd oskab?