Eestis suitsuanduri pikendusjuhtme ehk PIPSi turule toonud Tamrex Ohutuse OÜ kommunikatsioonijuhi Diana Larionova sõnul on tegemist seadeldisega, mis teeb suitsuanduriga toimetamise nii vanemate kui nooremate inimeste jaoks senisest tunduvalt lihtsamaks.
„Näiteks on umbes kord aastas vaja vahetada patareid või mõnikord suitsuandur vaigistada, kui see tööle hakkab. Pikendusjuhtme loogika on lihtne – suitsuandur paigaldatakse lakke, selle külge installeeritakse patareikarp, mis tuuakse juhtmega mööda lage ja seina alla sobivale kõrgusele,” selgitab Larionova.
Diana Larionova kinnitusel pole pikendusjuhet ehk PIPSi suitsuanduri külge installeerida raske ka tehnikakaugetel inimestel. Piisab üksnes sellest, kui patareikarp trukkidele sarnaneva kinnitusega suitsuanduri patareide kohale kinnitada ning leida sobiv teekond juhtmele, mis selle küljes oleva patareikarbi madalamale, käepärasele asukohale toob.
„Seadeldise paigaldamine ei ole tegelikult keeruline ja eakas inimene võib sellega hõlpsasti toime tulla, kuid kui lapsed ja abi käepärast, tuleks seda kindluse mõttes ikkagi kasutada. Pikendusjuhtme paigaldamiseks tuleks lae alla ronida ja kui eakal ei ole selleks turvalist ning ohutut võimalust, võiks paluda seda teha näiteks külla tulnud lastel või lastelastel,” arvab Larionova.
Erinevad tootjad pakuvad erinevaid võimalusi ka juhtme pikkusele, kuid Tamrex pakub klientidele seni vaid nelja meetri pikkust juhet, millest peaks spetsialistide sõnul tavatingimustel piisama.
„Kui karbike on valitud asukohta toodud, tuleks sinna sisse asetada töökorras patarei ja karp sulgeda. Valget värvi karbike ei ole suur ega riiva seetõttu oma väljanägemisega silma,” sõnab Diana Larionova.