T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Õendusabi tahab pakkuda üle saja soovija

BNS
Õendusabi tahab pakkuda üle saja soovija
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koduapteek
Koduapteek Foto: Elmo Riig / Sakala

Haigekassa koduõendusteenuse ning statsionaarse õendusabi konkursile laekus kokku 106 pakkumist, juhatus kinnitab valiku tulemused ja lepingute sõlmimise kavad juuni esimesel nädalal.

Haigekassa kuulutas 2. aprillil välja koduõendusteenuse ning statsionaarse õendusabi täiendavate teenusepakkujate konkursi neljaks aastaks. Statsionaarses õendusabis on taotlejate arv 30 ja koduõenduses 76, ütles BNS-ile haigekassa avalike suhete osakonna assistent Vivika Tamra.

Haigekassa rahastatava õendusabi teenuste maht käesolevaks aastaks kokku on ligikaudu 53 000 ravijuhtu. Teenuse rahastamine jaguneb haiglavõrgu arengukava haiglate ja valikupartnerite vahel.

Lepingud teenusepakkujatega sõlmitakse hiljemalt 20. juuniks. Juulis algaval valikupartnerite lepinguperioodil on haigekassa rahastatava koduõendusteenuse, sealhulgas vähihaigete kodune toetusravi, aastane maht ligikaudu 26 500 ravijuhtu ning statsionaarse õendusabi maht ligikaudu 7400 ravijuhtu.

Koduõendusteenuse ravijuhtude arv jääb käesoleval aastal võrreldes eelmise aastaga sarnasele tasemele.

Koduõenduse teenuse arendamine on haigekassa lähiaastate üks prioriteete.

Märksõnad
Tagasi üles