Ega me armastust käega katsuda saa. Me saame tunda seda, kui midagi on armastusega tehtud. See loob õige tulemi.
Ausus tähendab seda, kui ausalt sa liikvele lähed. Me kõik õpime elus vaikselt slikerdama. Lõpuks ei saa enam isegi aru, millal räägime päris tõsiselt, millal poolnaljaga. See on suur väljakutse elus, et leida oma aususe telg: sa lähed kõiki asju tegema ausalt ja vastutad selle eest.
Austus algab esmalt sellest, kuidas me iseennast näeme, kuidas me suhtume iseendasse ja sellest lähtuvalt ka teistesse. Olen tihti kuulnud öeldavat, et mis nüüd mina, aga teie. Me alahindame end. Selleks läheb aastakümneid, et aru saada, kes ma olen.
Lapsepõlves ja koolis oleme kõik kuulnud enda kohta üht-teist öeldavat, nagu väga andekas, aga purulaisk, või matemaatikas oled sa täisloll. Minagi sain geograafias kolm tundi järjest kahe, sest mitte kuidagi ei jäänud meelde, kui kõrge on Suur Munamägi. Õpetaja oli juba koomas, kui ma ka kolmandat korda seda ei teadnud ja karjus: „Laanemäe, kaks, istu!” See oli mõlemapoolne šokk. Õpetaja oleks võinud kas või joonistada kolm muhku, ühe varda ja pikali 8 või ükskõik, millise mänguga mulle selle selgeks teinud.
Endas kahtlemine saab alguse lapsepõlvest. Nii palju energiat ja kahtlusi läheb vaagimisele, kas ma ikka oskan, kas suudan, selle asemel, et end teostada, edasi minna ja isegi vigadest õppida, tegutsemisest rõõmu tunda ja seda teistelegi jagada. Seega jälgime teisi, aga jätame märkamata enda väärtused. Me kõik oleme ju elus vajalikud.