Selgus aga, et selle tähtsa ülesande täitmine polnudki nii lihtne. Me ei teadnud, millised olid olnud meie vabariigi lipu mõõdud, mis tooni täpselt olid sinine ja must. Muuseumidest saime vajalikud andmed, aga siis selgus, et õiget sinist ei tootnud ükski meie firma. Saatsime ühe agara tütarlapse Moskvasse, et ta just selle õige sealt ära tooks. Muidugi ei rääkinud ta seal, et vajame värvi oma rahvuslipu jaoks...
Otsustasime teha kaks lippu, ühe siidist ja teise villasest kangast, sest asjatundjate arvates peab villane ilmastikuoludele paremini vastu. Villased kangad värviti Sindis, lipud õmmeldi valmis Baltikas. Käisin lippu Toompeale üle andmas koos Baltika direktori Meelis Milderiga.
Lipu heiskamine 24. veebruari varahommikul 1989 oli ülev vaatepilt. Inimestel olid pisarad silmas, ka mina ei suutnud meeleliigutust alla suruda," meenutab teenekas mees pöördelist aega.
Samal aastal korraldati NSV Liidu Rahvasaadikute Kongressi valimised. Pingelises valimisvõitluses ülemnõukogu sekretäri Viktor Vahtiga jäi napilt peale Jüri Kraft.
"Moskvas sai minust eelarvekomisjoni liige. Sattusin inimeste sekka, kellest helgemate peade hulka kuulusid Anatoli Sobtšak, Gavriil Popov ja Nikolai Šmeljov. Kui sisepoliitiline olukord Balti riikides ja Nõukogude Liidus oli ärevaks muutunud, pidin komisjoni ees mitmel korral selgitusi andma, mida eestlased üldse tahavad ja mida kujutab endast IME.
Võtsin osa ka võitlusest, mis käis Molotovi-Ribbentropi pakti salaprotokollide avalikustamise nimel. Koos meiega olid Leedu ja Läti saadikud ning vene intelligents. Ametlik seisukoht oli, et mingeid salaprotokolle pole, isake Stalin ei laskunud verivaenlasest Hitleriga mingite sobinguteni. Tuli tõestada, et laskus siiski. Selleks läks vaja originaaldokumentidest tehtud paljundusi. Tänu vene intelligentsi esindajatele õnnestus need kätte saada. Baltimaade saadikute toel tegi erakordse töö ära Aleksandr Jakovlev, kelle poolt 24. detsembril 1989 esitatud ettekande järel möönis Rahvasaadikute Kongress salaprotokollide olemasolu ja langetas MRP suhtes hukkamõistva otsuse.