"Kõik keskeas mehed muidugi kodule ei pühendu, mõned lähevad hirmust vanaduse ees noore naisega teisele ringile, et sedaviisi nii endale kui teistele tõestada, kui mehed nad veel on," nendib psühholoog.
Üks väga oluline periood on laste kodust lahkumine, siis puututakse kokku sarnase kogemusega nagu pensionile jäädes - üks roll elus on täidetud ja on tähtis, kas on seda millegagi asendada. Nn tühja pesa sündroom puudutab tavaliselt rohkem naisi, eriti neid, kes on emadust elus kõige tähtsamaks pidanud. Nüüd, tajudes, et teda pole enam nii palju vaja, võib naisel väga raske olla, ta tunneb end hüljatu ja kõrvalejäetuna. Muidugi elavad laste kodust lahkumist üle ka mehed, eelkõige need, kes on olnud pühendunud isad. Selle tühjusetunde leevendamiseks peabki olema alternatiive.
Ent selles perioodis võib näha ka uusi võimalusi - lõpuks saab teha nii mõndagi, mis varem võimalik polnud, näiteks minna kahekesi reisile. Seda muidugi siis, kui teineteise seltskonda nauditakse.
"Aeg, mil lapsed on kodunt läinud, on lahutuste üks kõrghetki, sest teineteisest võõrdunud abikaasad ei kannata teineteist enam lihtsalt välja," teab Niit oma praksisest.
Tippjuhi toolilt pensionile minna on raske
Kui tühi pesa on pühendunud emade jaoks tõsine lõks, siis pensionile jäämine on lõks meestele, kes on ennast hästi tundnud just traditsioonilises, leivateenija rollis. Mehele, kelle jaoks töö ja saavutused on olnud prioriteet number üks, on pensionile jäämine tema olulisima, mõnikord ka ainsa rolli kaotus.