Kui endal suurem auto varuks, võib kasutu kola ise lähimasse jäätmejaama viia. Raha sealt ei saa, tihti tuleb endal peale maksta ja see ei säästa keskkonda oluliselt rohkem kui kodust konteineriga prügimäele saatmine. Niiviisi läheb praht aga liigiti eraldi ja äkki teeb keegi sellest sekundaarsest toorainest hiljem ka midagi asjalikku.
Tallinna jäätmejaamades võetakse elanikelt tasuta vastu töötlemata puitu, vanametalli, plaste, suuremõõtmelisi ehitusjäätmeid (kivid, betoon jne), paberit ja pappi, kasutuskõlblikku vanamööblit, autorehve (kuni 8 rehvi korraga), elektri- ja elektroonikajäätmeid (sh külmikud ja telerid, mittekomplektsest külmikust vabanemise eest tuleb maksta 150 krooni), pakendeid, lehtklaasi, koduseid ohtlikke jäätmeid.
Mis on kasutuskõlblik mööbel, mis mitte, otsustab jäätmejaama töötaja. Põhimõtteliselt tunnistatakse kasutuskõlbulikuks väga heas korras mööbel, mida on võimalik suunata taaskasutusse koostöös MTÜ Uuskasutuskeskusega.
Sortimata ehitusjäätmeid, kasutatud riideid ja muid kasutuskõlbmatuid sortimata jäätmeid, sh kasutuskõlbmatu vana mööbel, võetakse vastu teenuse pakkuja hinnakirja järgi. Suur-Sõjamäe jäätmejaamas maksab kõlbmatust mööblist vabanemine 150 kr/m3, kasutatud riiete äraandmise eest küsitakse kuni 60 senti kilolt.
Tallinnas asuvad jäätmejaamad Artelli 15 (teenindab AS Cleanaway, tel 1919), Paljassaare põik 9a (teenindab OÜ Kesto, tel 639 5222), Suur-Sõjamäe 48 (teenindab AS Ragn-Sells, tel 15155), Raba 20 (Pääsküla prügila territoorium, teenindab AS Ragn-Sells, tel 15155). Jäätmejaamad on avatud K, N, R kella 14-19, L, P kella 10-15.
Mujal Eestis leiab jäätmejaamade asukohad kõige hõlpsamalt Internetist linna või maakonna kodulehelt. Paraku tuleb paljudes kohtades kõigist jäätmetest vabanemise eest maksta, ka ei võeta nii mõnelgi pool vastu mööblit.