20. augustil panin Sindis Artvigi parimad sõbrad oma autosse ja viisin nad teda vaatama. Artvig ei rääkinud enam kellegagi, voodi ümber oli minule tundmatuid inimesi, kes ta pead silitasid. Taipasin, et need on sugulased, keda ma ei tunne, sest pole nendega läbi käinud. Suguvõsa hoidis minust kui patukotist eemale, ometi tegin kõik, et Artvig oleks õnnelik. Ja seda ta ka oli.
Et nädal enne surma tehti haiglavoodi juures uus testament, sellest kuulsin juhatajalt. Imestasin: Artvig polnud enam kontaktne," meenutas Ludmilla.
Kui Ludmilla meest taas vaatama läks, leidis ta tühja voodi. Talle öeldi, et Artvig viidi surnukuuri. Ludmilla protesti peale, miks talle kui elukaaslasele ei teatatud, sest tema ju matab, öeldi: kõik on muutunud. Ja oligi. Kus enne oli paberitel Ludmilla nimi, oli nüüd kirjutatud asemele Malle nimi. Ludmilla oli maha tõmmatud.
Ludmilla helistas Mallele ja küsis: "Mis temp see on? Surnu riided on minu käes."
Lepiti kokku, et Ludmilla läheb surnukuuri ja paneb Artvigi riidesse. Saabusid ka õed Malle ja Milvi.
"Panime ta kirstu ja rohkem ma oma elukaaslast enam ei näinudki," nuuksatas Ludmilla.
Malle initsiatiivil telliti Vändras kohe kirst ja korraldati matused. "Mulle mitte üks sõna!" hüüatas Ludmilla. Matusepäev oli 25. august.
"Otsisime peielaua kohta, kõik paigad olid kinni. Siis meenus mulle Sindi päevakeskus," rääkis Ludmilla. Et õed olid matusetoetuse ja ettenähtud abi vastu võtnud, pidi mõistagi Malle peielaua eest maksma. Ettemaks oli 2000 krooni, pärast tuli veel niisama palju tasuda, tegelikult pisut rohkemgi. Selgus: Malle polnud maksnud ja ma tasusin 2000 krooni, et kokk saaks toite tegema hakata.