Üks igast kahest diabeediga inimesest on diagnoosimata

Diabeet paneb terve keha tervise ohtu.

FOTO: Andriy Popov / PantherMedia / Andriy Popov

14.  novembril tähistatakse 26. korda Rahvusvahelise Diabeedi Föderatsiooni eestvõttel maailma diabeedipäeva. 2019. aastal on maailma diabeedipäeva läbivaks teemaks „Diabeet puudutab igat perekonda“

Eesti Diabeediliit (EDA) märgib ülemaailmset diabeedipäeva konverentsiga „Diabeet pudutab igat perekonda “ 14. novembril Tartus.  TÜ raamatukogus algusega kell 14 toimub teemakohane konverents koos arutelude, näituse ja vastuvõtuga.

Diabeediliit jagas seitset fakti, millele igaüks mõelda võiks

  1. Diabeet ehk suhkruhaigus tapab märkamatult ning selle tõttu sureb üks inimene iga 10 sekundi järel.
  2. Diabeet on globaalne probleem, mis avaldab laastavat mõju inimestele, ühiskonnale ja majandusele. Tänasel päeval elab diabeediga üle 425 miljoni inimese üle kogu maailma, ning aastaks 2030 tõuseb diabeetikute arv 522 miljoni inimeseni. Eestis elab ca 70 000 diabeetikut.
  3. Üks igast kahest diabeediga inimesest on diagnoosimata. Varajane diagnoosimine ja ravi aitab vältida või edasi lükata eluohtlikke tüsistusi.
  4. Kui 1. tüüpi diabeeti ei leita  piisavalt varakult võib see põhjustada tõsise puude või isegi surma. Teadke märke ja sümptomeid, et kaitsta ennast ja oma perekonda.
  5. Kaks kolmandikku diabeetikutest on tööealised (327 miljonit)
  6. Diabeet põhjustas 2017. aastal 4 miljonit surmajuhtumit
  7. Diabeet põhjustas 727 miljardit dollarit tervishoiukulutusi 2017. aastal - see on suurem kui Ameerika Ühendriikide riigieelarve
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles