Kahest riigist pensioni saajate maksuvaba tulu kasvab

Praegu saab pensionär, kes lisaks Eestile saab vähemalt 75 protsenti oma pensionist mõnest välisriigist, kasutada Eestis maksuvaba tulu ainult proportsionaalsele osale oma sissetulekus.

FOTO: Arvo Meeks

Valitsus kiitis heaks tulumaksuseaduse muudatused, millega kehtestatakse Eesti inimestele mitmed maksusoodustused, muuhulgas kasvab kahest riigist pensioni saajate maksuvaba tulu.

"Täna saab pensionär, kes lisaks Eestile saab vähemalt 75 protsenti oma pensionist mõnest välisriigist, kasutada Eestis maksuvaba tulu ainult proportsionaalsele osale oma sissetulekust, siis edaspidi arvestatakse seda tema kogutulu ulatuses," ütles rahandusminister Martin Helme pressiteates.

"Pensionärid saavad sellest rahalise võidu. Arvestada tuleb aga, et pensionäri kogutulust lähtuv maksuvaba tulu vähendamine jääb sellisel juhul kehtima," lisas Helme.

Kui Eesti pensionär saab aastas näiteks 6000 eurot pensioni Eestist ning 18 000 eurot pensioni Soomest ehk 75 protsenti maksustatavast tulust on teenitud välisriigis ja 25 protsenti Eestis, siis kehtiva seaduse alusel saab ta teha 25 protsenti mahaarvamistest Eestis ehk tema maksuvaba tulu oleks aastas 167 eurot, teatas rahandusministeerium.

Muudatuse tagajärjel kasvab see antud näite puhul 667 euroni. Seda võimalust saab kasutama hakata järgmisest aastast.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles