Konverentsil kõneldakse eakate heaolust
Esinejaid on võimalik veebis jälgida

Õiguskantsler Ülle Madise.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Tallinnas Vabamus peetakse teisipäeval konverents, kus uuritakse milliseid eakate hoolduse mudeleid kasutavad teised riigid, kuidas leida tasakaal omastehoolduse, koduteenuste ja hoolekandeasutuses hooldamise vahel ning kuidas rakendada moodsad tehnoloogilised lahendused eakate teenistusse.

Konverentsil „Väärika vananemise võimalikkusest. Kuhu küll lõpeb rändaja tee? (G. Suits)“ tutvustavad oma riigi kogemusi Hollandi De Hogeweyki dementsete inimeste hoolduskeskuse asutaja Eloy van Hal ning Tampere Ülikooli sotsiaalhoolekandeõiguse abiprofessor Laura Kalliomaa-Puha. Justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Andra Olm annab ülevaate hoolduskoormuse jaotusest perekonna, kogukonna ja riigi vahel Eestis ning teistes riikides.

Õiguskantsler Ülle Madise sõnul sisaldab väärika vananemise mõiste paljusid asju. “Mõnele tähendab see võimalust käia kõrge eani tööl ja aktiivset suhtlemist. Teisele on tähtis majanduslik kindlustunne, kolmandale tervis ja neljanda meelest kindlustab väärika vananemise toimiv hooldekodusüsteem. Kõigi nende tahkudega on õiguskantsler mingil moel pidanud tegelema ja sellele kõigele konverents ka keskendub,” sõnas õiguskantsler.

Sotsiaalminister Tanel Kiik arutleb parema sotsiaalhoolekande rahastamise võimaluste üle. Perearst Le Vallikivi käsitleb perearstide rolli eakate hoolduses. Endrik Mänd vaatleb arhitekti pilguga eakaid toetava avaliku ja koduse ruumi planeerimise võimalikke lahendusi. Kõneldakse ka tuleviku hooldekodudest.

Konverentsil osalevad valdade ja linnade esindajad, sotsiaaltöötajad, hoolekandeasutuste juhid, riigikogu liikmed, sotsiaalteadlased ja ministeeriumide esindajad.

Konverentsi korraldab Õiguskantsleri Kantselei. Ajakavaga saab tutvuda õiguskantsleri veebilehel. Alates kella 12 saab konverentsi jälgida veebi vahendusel.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles