Nõmmel tähistati eakate päeva Boris Lehtlaane kontserdiga

Nõmmel tähistati rahvusvahelist eakate päeva ja eakate keskuse 22. tegevusaastat.

FOTO: Nõmme linnaosavalitsus

Kolmapäeval tähistas Nõmme vaba aja keskus Nõmme Majas rahvusvahelist eakate päeva kontserdiga, kus esinesid Boris Lehtlaan ja Are Jaama. Ühtlasi tähistati Nõmme eakate keskuste 22. sünnipäeva. 

Oma kõnes eakatele ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis, et talle on see küll alles teine hooaeg, aga vaatamata sellele on ta selle lühikese aja jooksul õppinud huviringides käivaid eakaid hästi tundma.

„Eriti hästi tunnen eakaid viimasest aastast, mil ka ise hakkasin üht huviringi Valdeku majas juhendama. Nii selle kõige sees olles iseloomustaksingi päevakeskuste huviringides käijaid kui üht suurt kärgpere, kellel igaühel on oma roll selles peremudelis täita,“ lisas linnaosavanem.

22 aastat tagasi avati Nõmme linnaosas esimene eakate päevakeskus, mis loodi selleks, et Nõmme eakad saaksid koos meeldivalt aega veeta, osaledes erinevates huviringides ja üritustel. Toona alustas eakate päevakeskus kuue huviringiga, tänaseks on huviringe 33, sel aastal esmakordselt algasid neist soome keel, ujumine ja kõnekunst. Hetkel on Nõmmel kaks eakate päevakeskust, need asuvad Nõmme Majas ja Pääsküla jaamahoones.

Tagasi üles