Proviisorid on vastu apteegiteenuse osutamisele videokõne vahendusel

Eesti Proviisorite Koja hinnangul oleks apteegiteenuse videokõne teel lubamine mõeldav ainult seal, kus tõesti ei ole võimalik tagada proviisori või farmatseudi kohalolu, näiteks väikesaartel.

FOTO: Yanik Chauvin / PantherMedia / Yanik Chauvin

Eesti Proviisorite Koda leiab, et ravimiseaduse eelnõu punktil, mis võimaldab pakkuda apteegiteenust videokõne vahendusel pole mitte mingisugust tarvidust.

Proviisorite hinnangul on muudatus täiesti arusaamatu ja ebavajalik ning soodustab apteegiteenuse osutamist ilma erialaspetsialisti kohalolekuta. Eestis on apteegiteenus väga hästi kättesaadav, märkis koda kirjas sotsiaalministeeriumile.

2014. aastal sotsiaalministeerumi poolt tehtud analüüs ütleb, et apteegiteenuse geograafiline kättesaadavus Eestis tervikuna on väga hea kuna 99 protsendil elanikkonnast asub lähim apteek kuni 15 minuti autosõidu kaugusel, märkis koda.

Proviisorite hinnangul võiks selle ettepaneku järgi ilma proviisori või farmatseudita apteeki pidada põhimõtteliselt igal pool väljaspool linna, kus praegu apteeki ei ole, mis on rahvatervise seisukohast täiesti vastutustundetu.

“Äärmisel juhul võib kaaluda apteegiteenuse ostutamise lubamist läbi videokõne mõnel üksikul ekstreemsel juhul, kus tõesti ei ole võimalik tagada proviisori või farmatseudi kohalolu, näiteks väikesaartel. Kuid ka see peab olema väga rangelt reglementeeritud ning tuvastatud, et muud võimalust ei ole,” kirjutas koda.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles