Nõmmekad avavad oma koduaiad

Nõmme Roheliste Väravate Tänav 2017. aastal.

FOTO: Enn Veerpalu

Pühapäeval korraldab ühendus Loov Nõmme Nõmme linnaosas Jannseni puiestiku raudteepoolsel küljel traditsioonilise kogukonnapeo "Roheliste väravate tänav".

Kümnendat korda toimuva "Roheliste väravate tänava" põhirõhk on avatud aedades toimuvatel kontsertidel, näitustel, kohvikutel ja ekskursioonidel. Samuti on avatud restaureerimistelk, rohevahetus ning tänavalaat.

Hoovid on avatud J.V. Jannseni, Olevi, Hõimu, Põllu, Künni, Voolu, Raudtee, Ränduri, Saha tänava ning Olevi põigu Jannseni puiestiku läheduses asuvatel osadel.

Olulisel kohal on kogukonnapeol restaureerimine ja taaskasutus, mida veab Loova Nõmme asutajaliige Eve Saar koos restaureerimisfirmaga Tuuni Ka. Taastatakse vana mööblit ja kuna juhtumisi on 26. mai tituleeritud vanade akende päevaks, saavad huvilised näpunäiteid ja nii teoorias kui ka praktikas proovida vana akna puhastamist, kittimist ja mitut moodi taaskasutamist.

Proovisime eelmisel aastal, kuidas inimestele meeldib, kui suure lava asemel jagada esinejad hoovidesse, ning saime ülimalt head tagasisidet nii avatud aedade omanikelt kui ka külastajatelt.

"Proovisime eelmisel aastal, kuidas inimestele meeldib, kui suure lava asemel jagada esinejad hoovidesse, ning saime ülimalt head tagasisidet nii avatud aedade omanikelt kui ka külastajatelt. Inimesed tõesti naudivad pisema ringi hubaseid koosviibimisi," ütles kogukonnapeo idee autor ja eestvedaja Ülle Mitt ühendusest Loov Nõmme.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul paneb "Roheliste väravate tänav" Nõmme linnaosa kevadpäevade nädalavahetusele väärika  punkti. "Kogukonna poolt korraldatud ettevõtmise eripäraks on, et see toimub igal aastal erinevas piirkonnas. Ka linnaosavalitsus võtab sel korral tänavalaadast osa ning oleme kella 10-13-ni koos Nõmme vaba aja keskusega kohal. Tutvustame suviseid ettevõtmisi ja anname vajadusel ka muud infot," rääkis Šillis.

Avatud hoovide asukohad leiab aadressilt http://bit.ly/RVT19_avatudhoovid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles