Sajad eakad lõpetasid ülikooli

Hopneri maja.

FOTO: Peeter Langovits

Tallinna Kesklinna seenioride ülikooli õppeaasta päädis teisipäeval enam kui 400 küpses eas õppuri jaoks lõputunnistuse kättesaamisega Glehni lossis toimunud lõpuaktusel.

Aktusel tunnustati eakaid, kes terve õppeaasta vältel käinud aktiivselt Hopneri majas loenguid kuulamas, ja paljudele oli see juba mitmes selline tunnistus.

Seni on püsivalt populaarsemad loenguteemad seenioride seas tervis, kultuur ja ajalugu. Kesklinna seenioride ülikooli seitsmenda õppeaasta loengud algavad septembris.

"On väga meeldiv tõdeda, et 2013. aastal alguse saanud Kesklinna seenioride ülikool on endiselt populaarne ning osalejate huvi ei rauge. Seetõttu tuleb loengutega Hopneri majas jätkata kindlasti ka uuel hooajal. Loodame, et jätkuvalt on siis kuulajate seas ka tänased lõpetajad, kes näitavad oma eeskujuga kõigile teistele, et elukestev õpe on mitte ainult võimalik, vaid ka püsivalt huvitav," ütles Kesklinna vanema asetäitja Anu Aus pressiteate vahendusel.

Venekeelse õpperühma lõpetajaid tervitas abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kes sõnas, et õppimine, pidev enesetäiendamine on üks osa meie elust, ja seda sõltumata vanusest.

"Kui laste ja noorte jaoks tundub see üsna loomuliku tegevusena, siis vanemaid õppijaid vaadatakse sageli imeliku pilguga - et juba peaks nagu tarkust ja oskusi piisavalt olema. Tegelikkuses on mõneti olulisemgi õppida just väärikamas eas, kui see ei ole see enam rutiinne, vaid teadlik tegevus. Mis veelgi olulisem: see aitab inimestel olla ärgas ning vananeda väärikalt ja tegusalt," lisas ta.


Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles