XIII seeniorlauljate konkurss kutsub osalema

"Seeniorlaul 2014". Hetk saalist.

FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

XIII harrastussolistide võistulaulmine „Seeniorlaul“ toimub sel aastal 27. aprillil Pärnu Kuninga tänava Põhikooli aulas.

„Olen rõõmus, et kolmteist aastat tagasi küpsenud idee korraldada konkurss laulusolistidele kuldses eas on osutunud elujõuliseks. Ülle Jaegeri poolt ellu kutsutud konkursi erilisus peitub eelkõige selle atmosfääris, mis konkursil valitseb, ja osavõtjate esinemisi saadab. Tegu on muusikapeoga, millest energiat andva sädeme saavad kõik,” sõnas žürii esimees Toomas Kuter.

Toomas Kuter.

FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Ta julgustas kõiki, kel muusikapisik põues ja piisavalt esinemisjulgust, saatma oma laulude helisalvestisi. “Ootame Kuninga tänava Põhikooli nii endisi kui ka tulevasi „Seeniorlaulul“ osalejaid ja toetajaid kaasa elama konkursist osavõtjatele!“

Seeniorlaulule on oodatud osalema isetegevuslikud laulusolistid alates viiekümnendast eluaastast. Konkurss toimub kolmes voorus ja kahes vanusegrupis: 50-65 aastased ning 66 ja vanemad.

  • Esineme voor viiakse läbi helisalvestiste põhjal, millest valitakse välja kuni 20 solisti, kes pääsevad edasi teise vooru.
  • Helisalvestised saab saata vabalt valitud helikandjal hiljemalt 12. aprilliks aadressil MTÜ Axel, Auli 1b-5, 80015 Pärnu märksõnaga “Seeniorlaul 2019”; helifailid toomas@kuter.eu. Lisada tuleks nimi, vanus, lugude pealkirjad, saatja nimi, kodune aadress, telefon, e-post.
  • Edasipääsust teise vooru teavitatakse soliste hiljemalt 22. aprilliks.

Teine ja kolmas voor toimuvad 27. aprillil Pärnu Kuninga tänava Põhikooli aulas. Esinemisjärjekorra loosimine ja mikrofoniproov algab kell 11 ning teine voor algab kell 13.

Teise vooru pääsenud solistid peavad esitama ühe vabalt valitud laulu ning ühe Pärnuga seotud laulu. Pärnust peaks pärit olema kas helilooja või sõnade autor; laulul olema Pärnuga seonduv sisu jne. Laul esitatakse fonogrammi, klaveri, kahest liikmest koosneva ansambli või mõne muu instrumendi saatel.

Lauljaid hindab viieliikmeline žürii, mille esimees on laulja ja kirjanik Toomas Kuter, kes on juhtinud žüriid algusest peale. Seeniorlaulu korraldab MTÜ Axel.

Esimese konkursi korradas 2007. aastal rahvakultuuriselts “Kirmas” Ülle Jaegeri ideel ja eestvedamisel kohaliku üritusena Pärnu kultuurikeskuses “Tervis”. Harrastussolistidele mõeldud konkurss äratas tähelepanu ja sellest innustununa toimusid järgnevatel aastatel juba seeniorsolistide vabariiklikud konkursid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles