Sõltumatu apteegiteenus võiks lühendada ravijärjekordi

Alates 2020. aasta aprillist peab enamusosalus üldapteekides kuuluma sõltumatutele proviisoritele.

FOTO: Andriy Popov / PantherMedia / Andriy Popov

Paljud tervisemured peaksid saama esmase lahenduse juba apteegis, et aidata vähendada survet meditsiinisüsteemile, ütles Eesti Proviisorite Koja tegevjuht Karin Alamaa-Aas täna rahvusraamatukogus toimuval apeegivaldkonna innovatsioonikonverentsil. 

Alates 2020. aasta aprillist peab enamusosalus üldapteekides kuuluma sõltumatutele proviisoritele.

“Eesti meditsiinisüsteem on ülekoormatud ja inimese jaoks tähendab see eelkõige pikemaid ravijärjekordi. Proviisoritel peaks olema järjest suurem nõustav roll lihtsamate tervisemurede korral, et arstid saaksid keskenduda ravijuhtudele,” ütles Eesti Proviisorite Koja juhatuse esimees Karin Alamaa-Aas.

Kuna enamik apteeke kuulub Eestis suurtele apteegikettidele, siis lähtuvad need Alamaa-Aasa sõnul eelkõige äriloogikast.

“Praegu on apteekide potentsiaal ravijärjekordade vähendamisel peaaegu täielikult kasutamata. See muutub 2020. aasta aprillis, kui apteegireformi tulemusel peab üldapteegis enamusosalus kuuluma proviisorile. Nii nihkub rõhuasetus tagasi inimese tervisemure lahendamisele,” ütles Aas.

“Apteeker peab olema sõltumatu ja saama lähtuda oma töös ametialastest teadmisest, apteekrivandest ja patsiendi heaolust,” ütles sõltumatutele proviisoritele kuuluvaid apteeke ühendava Eesti Apteekrite Liidu juhatuse esinaine Ülle Rebane. “See juhtub üksnes siis, kui apteek kuulub proviisorile.”

Täna, 22. märtsil toimub Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus apteegivaldkonna innovatsioonikonverents. Konverentsi korraldab Eesti Apteekrite Liit, mis ühendab sõltumatutele proviisoritele kuuluvaid apteeke. Eesti Proviisorite Koda on proviisoreid ühendav vabatahtliku liikmelisuse alusel tegutsev kutseühenduslik mittetulundusühing, mille eesmärk on koondada enda alla kõik Eestis tegutsevad proviisorid. 

    Tagasi üles