Pensioniealistele hüvitati mullu 6,5 miljoni euro eest abivahendeid

Kuulmisaparaat.

FOTO: PantherMedia / Scanpix / Andriy Popov

Sotsiaalkindlustusamet hüvitas eelmisel aastal abivahendeid 53 074 inimesele 11,8 miljoni euro eest – kogu eelarvest kulus 6,5 miljonit eurot vanaduspensioniealiste inimeste abivahenditele. Vanaduspensioniealisi oli abivahendite saajate hulgas 40 064 ehk 75%.

Kokku rahastati üle 500 000 abivahenditehingu ning suurema osa nendest moodustasid tehingud suhtlusabivahenditega, põetus- ja hooldusvahenditega. Neile järgnesid ortoosid ja proteesid ning liikumisabivahendid.

Sotsiaalkindlustusameti abivahendite valdkonna juhtivspetsialisti Triin Teresa Veensalu sõnul on abivahendite eelarve pidevalt kasvanud.

„Kui 2017. aastal oli abivahendite eelarve 11,3 miljonit eurot, siis eelmisel aastal oli see 11,8 miljonit eurot. Sel aastal on eelarve arvestuslik, mis tähendab, et kõik tekkivad kulud kaetakse,“ rääkis ta.

Täna on turul 84 abivahendi ettevõtet kokku 479 teeninduspunktiga üle Eesti. Täpse nimekirja ameti lepingupartneritest, kes müüvad abivahendeid, leiab sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.

  • Sotsiaalkindlustusamet rahastab inimestele abivahendeid, mis on seotud inimese igapäevaeluga nagu näiteks kuulmisaparaat, ratastool, tugiraam, spetsiaalsed voodid jne.
  • Meditsiiniseadmeid, näiteks glükomeetrite testribad, esmased proteesid ja traumajärgsed ortoosid, põletushaigete surveriided, hüvitab haigekassa.
  • Töötukassa poolt saavad inimesed taotleda abivahendeid, mis on vajalikud töötamiseks – spetsiaalsed monitori kohandamised nägemispuude korral, erinevad töökoha kohandused.
Tagasi üles
Back