Terviseamet: tõbisena vältige haiglas viibivate lähedaste külastamist

Külastamiskeeld. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Margus Ansu/Postimees

Terviseamet tuletab meelde, et viiruste üha laiema leviku ja haigestunute arvu kasvu tõttu tuleks haigussümptomite esinedes vältida haiglas viibivate lähedaste külastamist.

"Hetkel kasvab gripi levik iga nädalaga mitmekordselt, seetõttu tahame kõigile südamele panna, et nad ei läheks tõbistena haiglas viibivaid patsiente külastama – nõrgenenud immuunsusega inimestele võib viirustesse nakatumine lõppeda surmaga,“ ütles terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova.

Grippi haigestumine jõudis aasta viiendal nädalal märkimisväärse tõusuni – perioodil 28. jaanuarist 3. veebruarini vajas ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstiabi juba 6424 inimest, juurdekasv eelnenud nädalaga oli 41 protsenti. Grippi haigestunute arv kasvas 60 protsendi võrra. Grippi haigestumuse intensiivsust saab praegu hinnata keskmiseks ning gripi levikut laialdaseks.

„Hetkel ei ole meile teadaolevalt veel  ükski Eesti haigla külastuste keeldu välja kuulutanud, kuid varasematel aastatel on gripi leviku kõrghooajal patsientide kaitseks seda tehtud,“ lisas Sadikova. 

Inimestel, kes tunnevad end haigena või kel on haigusnähud juba avaldunud, palutakse haiglasse lähedasi vaatama mitte minna ja piirduda helistamisega.

Tagasi üles