Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Noored koguvad armastuskirju

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Edith Piafi armastuskirjad jalgrattur Louis Gérardinile | FOTO: peopleforum.cn

Paide avatud noortekeskus ja Järvamaa noortekogu paluvad saata neile armastukirju, et tutvustada noortele armastuskirjade žanrit ning innustada neid ka ise armastuskirju kirjutama.

Projekti eestvedaja Marita Kutsar ütles, et noored koguvad käsitsi kirjutatud armastuskirju, mida inimesed on teineteisele saatnud ja mis on neile olulise väärtusega. Oodatud on nii uued kui ka juba aastate eest kirjutatud kirjad.

«Armastuskirjade kogumise aktsioon annab noortele võimaluse inimeste kirja pandud teksti kaudu kogeda, mida tähendab üks tõeline armastuslugu. Eestlased üldjuhul oma tundeid väga avameelselt ei väljenda ning armastust on kombeks avaldada vaid erilistel puhkudel,» ütles Kutsar. «Ehk õnnestub kirjade kaudu mingil moel tabada Eesti inimeste armastust kogu selle mitmekesisuses – ilus, valus, ängis, igatsuses ja kires.»

Kutsar lisas, et kogutud armastuskirjad skaneeritakse ja trükitakse, originaali saavad kõik saatjad tagasi. «Armastuskirjadest sünnib kogumik, mis on Eestimaa südames asuva Paide linna kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks,» sõnas ta.

Samuti on noortel soov aasta lõpus üles panna armastuskirjade näitus, et kõigil oleks võimalik kirju lugeda ja vaadata. (JT)

Tagasi üles